Міська влада Бучі замовила капремонт багатоквартирного житлового будинку, який зазнав пошкоджень в результаті нашестя російської армії на Київщину. За 1,5 млн гривень підрядник, якого пов’язують з першим заступником голови Київської міськдержадміністрації Миколою Поворозника, до кінця жовтня повинен відремонтувати в будинку дах та встановити блискавкозахист. При цьому адресу цієї багатоповерхівки бучанська влада вирішила залишити в таємниці, мовляв, її оплилюднення може зашкодити замовнику чи виконавцю робіт.
Як стало відомо KВ з оголошення електронної системи ProZorro, 12 вересня Бучанська міська рада уклала з ТОВ “Нідком” (*) договір на проведення капремонту одного багатоквартирного житлового будинку в Бучі. Ціна договору склала 1,56 млн гривень.
Згідно з договором, ТОВ “Нідком” до кінця жовтня повинно відремонтувати у будинку дах та змонтувати систему блискавкозахисту.
Адреса будинку, що підлягає ремонту в ProZorro не опублікована.
Як пояснила КВ уповноважена особа з питань публічних закупівель Бучанської міськради Олена Чирінська, капремонт буде проводитись у будинку, що постраждав в результаті російської військової агресії. При цьому вона наголосила, що адреса виконання робіт не зазначена на підставі п.38 Закону України від 16.08.2022 року № 2526-IX від “Про внесення змін до Закону України “Про публічні закупівлі” та інших законів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану”.
Згідно з цим цього законом, замовники можуть не публікувати інформацію про своє місцезнаходження, місцезнаходження підрядників та місце поставки товарів, якщо поширення такої інформації несе ризики для безпеки замовника або постачальників.
Закупівлю проведено без конкурсу, в ProZorro вона має позначку “Українська Визвольна війна”. Такі закупівлі проводяться на основі постанови Кабміну від 28.02.2022 року №169, яка дозволяє в умовах воєнного стану замовляти товари та послуги без застосування аукціонів.
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol,ТОВ “Нідком” зареєстровано в 2017 році в Києві, наразі має реєстрацію в Борисполі. Статутний капітал – 430 тис. гривень. Основний вид діяльності – будівництво житлових і нежитлових приміщень. Засновники – Олександр Шишкін (66%) та Леонід Дорош (34%). Директор – Максим Лазаренко.
Леонід Дорош також є співвласником ТОВ “Армабуд ЛТД Компані”, ТОВ “Деревяна очеля” та ТОВ “Сапсан Рест”. Відмітимо, що одним із бізнес-партнерів Леоніда Дороша по ТОВ “Сарсан Рест” є Олександр Чуняк. Людина з такими самим ПІБ є помічником депутата Верховної Ради Олега Семінського (фракція “Слуга народу”).
До кінця 2019 року серед співзасновників ТОВ “Нідком” була Олександра Ринк, яка, за даними екс-радника мера столиці Максима Бахматова, в цей час була журналісткою та нареченою сина першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника – Юрія. З початку 2020 року Олександра Ринк покинула “Нідком”, це, як зазначав Бахматов, сталося після її одруження з Юрієм Поворозником, прізвище якого вона взяла. Одразу після оприлюднення вказаної інформації Бахматовим Микола Поворозник заявив, що подає на нього до суду через “поширення неправдивої інформації”. Також Поворозник повідомив, що звернувся до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) з вимогою оперативно провести повну та неупереджену перевірку інформації, поширеної у соцмережах та ЗМІ з приводу членів його сім’ї. Однак на початку серпня Максим Бахматов повідомив, що позову Миколи Поворозника або його представників до суду подано не було.
Читайте: Микола Поворозник зблефував, що позивався на Максима Бахматова за поширення дезінформації
ТОВ “Нідком” почало перемагати в публічних закупівлях з травня 2019 року. З того часу компанія отримала 30 підрядів на 651,79 млн гривень. Найбільші замовники – столичні медзаклади. Зокрема, з “Київською міською клінічною лікарнею №1” укладено 7 договорів на 256,33 млн гривень, з “Київською міською клінічною лікарнею №7 – 4 договори на 105,80 млн гривень, з “Олександрівською клінічною лікарнею” – 3 договори на 64,68 млн гривень.
Компанія “Нідком” також активно отримує підряди на виконання робіт в Бучі. Зокрема, з Бучанською міськрадою підписано 10 договорів на 144,21 млн гривень, з підпорядкованими їй підприємствами – ще 2 договори на 64,65 млн гривень. Зокрема, Бучанська міськрада та її відділ освіти за 69,96 млн гривень замовляли у “Нідкома” будівництво зони відпочинку біля озера по вул. Тараса Шевченка в селі Мироцьке, за 44,44 млн гривень – будівництво дитсадка по вул. Лесі Українки в Бучі, за 9,1 млн гривень – капремонт будівлі бучанської школи №2.
Читайте: У Бучі за 9,1 млн гривень відремонтувати покрівлю та фасад школи №2
ТОВ “Нідком” за замовленням ДРР КОВА також займається поточними ремонтами пошкоджених внаслідок бойових дій пяти житлових багатоповерхівок в Бучі, а також двох будинках в селі Блиставиця Бучацького району.
Читайте: Поранена Київщина: хто, як і за скільки відновлює житло в Бучі
Раніше KВ повідомляла, що 6 вересня Бучанська міськрада оголосила тендер на закупку 50 дерев’яних мап міста. На цю потребу, попри воєнний стан у країні, громада готова була витратити понад 79 тисяч гривень. Проте аукціон, який був запланований на 15 вересня, не відбувся, оскільки приймати участь у ньому не виявила бажання жодна компанія.
Голова Бучанської міськради – Анатолій Федорук.
Фото: УП