У п’ятницю, 6 грудня, в костелі св.Миколая відбулась святкова Свята Меса з нагоди спомину покровителя храму – св.Миколая. Урочисту Євхаристію очолив єпископ-ординарій Київсько-Житомирської дієцезії Віталій Кривицький SDB. Після Євхаристії відбулось відкриття та освячення християнського реабілітаційного центру.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Римсько-католицької парафії святого Миколая в Києві.
“Дуже символічно, що відкриття нашого центру відбулося саме сьогодні – в день святого Миколая, оскільки це нагадування, що ми всі можемо бути святим Миколаєм та творити добро. Саме тому, сьогодні ми відкриваємо центр, в якому можемо надавати допомогу, в першу чергу духовну, всім, хто цього потребуватиме”, – зазначив настоятель парафії св. Миколая о. Павло Вишковський ОМІ.
Окремо настоятель зазначив, що при центрі створили окремі кімнати, кожна з яких має назву святого покровителя.
Наприклад, свята Жозефіна Бахіта є покровителькою справ милосердя та жертв торгівлі людьми, блаженний Йосиф Жерард ОМІ, Маріо Борзага ОМІ та слуга Божий Людвік Вродарчик ОМІ – місіонери, які завжди допомагали людям, вміли слухати, які відклали своє звичне життя, щоб допомагати іншим наближатися до Ісуса Христа.
Так, у центрі відкрили дитячу кімнату для наймолодших, які постраждали від війни. Її назвали на честь святої Жозефіни Бахіти, яка свого часу пережила рабство. П’ятнадцять дітей, які були змушені покинути свої домівки через військові дії, знайшли підтримку в парафії. У центрі також є фізіотерапевтичний кабінет, названий на честь блаженного Жозефа Жерара ОМІ, місіонера в Африці, який завдяки своєму надзвичайному терпінню зумів навернути до Христа ціле плем’я басутів. У цій кімнаті обслуговують людей, які втратили кінцівки, і пропонують послуги масажу.
Також є спеціальна кімната, де люди можуть спілкуватися зі священиком, попросити духовної поради або зустрітися з психологом. Вона названа на честь блаженного Маріо Борзаги, молодого місіонера і мученика, автора книги «Щоденник щасливої людини». Крім того, в центрі є кімната для проведення різних курсів і семінарів для груп, названа на честь Слуги Божого, мученика примирення о. Людвіка Вродарчика OMI.
“Найчастіше люди прагнуть просто поговорити, і вміння слухати є тим, що зцілює найпершим. Людина потребує бути почутою, відчувати свою цінність – і саме це є основною метою нашого служіння: бути з людьми та для людей. Дарувати їм любов та підтримку”, – зазначає отець Павло, коментуючи головні виклики та потреби, з якими найчастіше стикаються священнослужителі.
Крім того, в костелі св.Миколая від 02 грудня відкрили куточок добра під назвою “Діти св. Миколая – дітям в потребі”, куди до 15 грудня можна приносити солодощі та канцелярське приладдя (олівці, альбоми тощо).
Довідка: Костел святого Миколая в Києві – єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді. Стан будівлі погіршується. Після пожежі 2021 року аварійний стан загострився. Для врятування пам’ятки архітектури було укладено Меморандум про співпрацю між релігійною організацією “Релігійна громада парафія святого Миколая Київсько-житомирської дієцезії римсько-католицької церкви у м. Києві” та Міністерством культури та інформаційної політики України, відповідно до якого костел обіцяли повернути громаді не пізніше 01 червня 2022 року, та продовжено до 01 травня 2024 року. Однак умови Меморандуму не були дотримані. Окрім того, було подано петицію на сайт Кабінету Міністрів, яка набрала більше 25000 підписів, з вимогою повернути костел вірянам для його порядку. Цю петицію підтримала відомі діячі науки, культури, кияни та жителі всієї України.
Станом на грудень 2024 року костел досі не повернутий громаді, і перебуває на межі знищення.
Як інформувала КВ, увечері 3 вересня 2021 року в костелі сталася пожежа. Наприкінці січня 2022 року було завершено протиаварійні роботи в будівлі, кошти зібрали представники бізнесу та благодійники. Після пожежі Київсько-Житомирська дієцезія РКЦ в Україні закликала передати постраждалий костел в управління парафії. 1 червня 2022 року столичний костел святого Миколая мали передати у постійне користування римо-католицькій громаді.
Читайте: Костел святого Миколая буде переданий у постійне користування римо-католицькій громаді
Передачі святині так і не відбулося. Згодом прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив,що Міністерство культури та інформаційної політики вживатиме всіх заходів для передання костелу св. Миколая в Києві релігійній громаді Римо-католицької церкви (РКЦ) до 1 травня 2024 року. Парафія очікувала передачі святині, але на жаль цього знову не сталось.
Читайте: Довгоочікуваної передачі не відбулося: у костелі святого Миколая відбулася Свята Літургія
3 вересня 2024 року, коли виповнилося три роки з пожежі у костелу св. Миколая, релігійна громада, нагадала, що обіцянки влади все ще лишились невиконаними.
5 листопада 2024 року закінчився термін дії Меморандуму між римсько-католицькою парафією св. Миколая в Києві та Міністерством культури та інформаційної політики (нині Міністерство культури та стратегічних комунікацій), умови якого міністерство не виконало вже вдруге.
Читайте: Мінкульт знову не виконав обіцянки повернути костел св. Миколая у Києві релігійній громаді
Фото: Римсько-католицької парафії святого Миколая в Києві
КиївВлада