Україна вже зафіксувала 6,5 тисяч випадків екологічної шкоди внаслідок воєнних дій росії на суму понад 71 мільярд доларів. На сьогодні під загрозою зникнення опинилися 600 видів тварин і 750 видів рослин і грибів, зокрема занесених до Червоної книги.
Про це КВ стало відомо з повідомлення Урядового порталу з посиланням на Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.
Зазначається, що у штаб-квартирі ООН з нагоди Міжнародного дня запобігання експлуатації довкілля під час воєн і збройних конфліктів відбувся захід “Безпека довкілля в умовах війни і збройного конфлікту”, організований Постійним представництвом України при ООН спільно з Фінляндією, Болгарією та Німеччиною за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Під час заходу Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук зазначила, що Україна вже зафіксувала 6,5 тисяч випадків екологічної шкоди на суму понад 71 мільярд доларів.
“Російська агресія спричинила забруднення Чорного моря, підрив Каховської греблі, обстріли енергетичної інфраструктури, промислових об’єктів і житлових будинків. Зокрема, випущено понад 10 тисяч ракет, і агресор не збирається зупинятися”, – йдеться у повідомленні.
Як Гринчук зазначила в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна”, загалом було пошкоджено понад 800 об’єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) (0,9 млн га) і окуповано більше ніж 500 об’єктів (0,80 млн га).
“Визначення реальних обсягів завданих збитків і потреб у відновленні буде можливе після обстеження відповідних територій. Цьому має передувати розмінування, яке, на думку експертів, може тривати десятки років”, – сказала Гринчук.
Також під загрозою знищення опинилися 2,9 млн га територій Смарагдової мережі (160 територій) і 17 водно-болотних угідь міжнародного значення.
Читайте: Київ 20 вересня було містом з найзабрудненішим повітрям у світі (за версією IQAir)
Фото: Серебрянський ліс на Донеччині, з відкритих джерел
КиївВладаОксана Олійникова