З 1 жовтня 2022 року, у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати до 6700 гривень, вартість видачі сертифікату здоров’я для експортерів харчових продуктів нетваринного походження зросла з 325 гривень до 335 гривень.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві
“До уваги операторів ринку – експортерів харчових продуктів нетваринного походження: змінилась вартість видачі сертифікату здоров’я, оскільки зросла мінімальна заробітна плата в Україні. Від 1 жовтня 2022 року вартість становить 0,05х6700= 335 гривень”, – йдеться в повідомленні.
В Держпродспоживслужбі нагадують, що оформлення сертифіката здоров’я при експорті харчових продуктів нетваринного походження відбувається при експорті харчових продуктів нетваринного походження для споживання людиною, підконтрольних Держпродспоживслужбі.
Наприклад, кондитерські вироби, олія, спеції та прянощі, мука, консервовані фрукти та овочі, сік, чай, кава смажена, какао-порошок, вироби з макаронного тіста, дієтичні добавки, варення, джеми, соуси, гірчиця, вода мінеральна, напої, пиво, вина, тощо.
“Сертифікат здоров’я видається та засвідчується підписом державного інспектора територіального органу Держпродспоживслужби області або району, на яких покладено функції зі здійснення державного контролю в сфері безпечності харчових продуктів, печаткою цього органу і містить повне прізвище, ім’я, по-батькові посадової особи, яка його підписала”, – нагадали в Держпродспоживслужбі.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів змінив порядок проведення випробувань та державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів. Цим рішенням уряд Дениса Шмигаля тимчасово (на час воєнного стану) спростив оформлення дозвільних документів. Тепер бізнесу не треба звертатися до Держпродспоживслужби за висновком про проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи, достатньо буде дозволу Міндовкілля.
Читайте: Уряд дозволив реєструвати пестициди без санітарно-епідеміологічної експертизи Держпродспоживслужби
Фото: KВ