Для погашення заборгованості у Макарові треба знайти правовий механізм – Інна Шубко

Для погашення заборгованості у Макарові треба знайти правовий механізм – Інна Шубко

Для виплати зарплат працівникам сфери культури у Макарівській громаді, необхідно знайти спеціальний правовий механізм. 


Про це, як стало відомо KV, заявила депутатка Київської обласної ради від партії “ЗА Майбутнє” Інна Шубко у Facebook.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 


“Працівники сектору культури та відділу освіти, які до 01.01.2021 отримували заробітну плату за рахунок коштів районного бюджету Макарівського району, було звільнено із займаних посад у першій половині лютого 2021р. згідно з п. 1 ст. 36 КЗпП України (за угодою сторін). При цьому, в порушення вимог ст. 116 КЗпП України зі звільненими працівниками не було проведено повний розрахунок. Люди досі не отримали належну їм до виплати заробітну плату у зв’язку зі звільненням”, – написала вона.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм


До того ж, стверджує депутатка, працівники написали заяви про звільнення “за згодою сторін”.


“На сьогодні не існує жодної зареєстрованої заборгованості по виплаті заробітної плати. Що це означає? Юридично, що люди звільнилися і не мають претензій до сторони, яка їх звільнила, адже в заяві вказано, що “за згодою сторін”. Та ще й все прекрасно з виплатою коштів – заборгованості ж не має. А фактично – люди не можуть отримати й так не дуже велику заробітну плату”, – поінформувала Шубко.


Депутатка повідомила, що голова Макарівської територіальної громади Вадим Токар готовий працювати над вирішенням проблеми, однак стверджує, що для цього треба разом з обласною владою знайти достатні юридичні підстави.


“Голова Макарівської ТГ Вадим Токар сказав, що не залишить людей наодинці з проблемою. Він готовий виділити субвенцію з місцевого бюджету, але питання в тому, щоб знайти правовий механізм вирішення проблеми”, – додала Інна Шубко.


Нагадаємо, сьогодні сплив термін, коли районні ради по всій країні мали передати майно на баланс громад. Однак далеко не всі встигли це зробити. Джерелом проблеми експерти називають недосконале законодавство, нечіткий і суперечливий закон, що допускає різні трактування і не встановлює відповідальності за порушення термінів.


Читайте: Проєкт “Децентралізація”: громади Київщини не можуть отримати від районів комунальне майно


Фото: соцмережі

КиевVласть

Автор:
Вероніка Злацька
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4