До України екстрадовано підозрюваного на заволодіння 5 млн гривень “Укрзалізниці” під час закупівлі ПЛР-тестів

До України екстрадовано підозрюваного на заволодіння 5 млн гривень “Укрзалізниці” під час закупівлі ПЛР-тестів

Зі Словаччини екстрадовано одного із підозрюваних у причетності до корупційної схеми при закупівлі ПЛР-тестів на COVID-19 для АТ “Укрзалізниця”. Приватний підприємець перебував у міжнародному розшуку з 2022 року. Після передачі затриманого українській стороні йому буде обрано запобіжний захід.


Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та інформації Національного бюро розслідувань (НАБУ).


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“З 2022 року вказана особа перебувала у міжнародному розшуку. Влітку 2023 року завдяки співпраці з компетентними органами Словацької Республіки підозрюваного затримали, а екстрадиційний запит України задовольнили. 11 серпня 2023 року вказану особу екстрадовано в Україну”, – повідомили в САП.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Зазначається, що чоловік є одним з підозрюваних у справі щодо замаху на заволодіння грошовими коштами у розмірі 5 млн гривень під час закупівлі ПЛР-тестів, а саме представником комерційної структури.


Згідно з іфнормацією НАБУ, у вересні-грудні 2020 року “Укрзалізниця” організувала публічні закупівлі 11 тис. ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові, зокрема 1280 замість 837 гривень за тест.


“Однак, структурні підрозділи АТ “Укрзалізниця” відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. І у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн гривень”, – зазначили в антикорупційному бюро.

У червні 2022 року НАБУ і САП повідомили про підозру шістьом особам. Наприкінці жовтня коло підозрюваних збільшилося до восьми осіб.

Після передачі затриманого українській стороні йому буде обрано запобіжний захід.

Нагадаємо, прокурори САП та детективи НАБУ повідомили про підозру власнику групи “Фінанси і кредит” Костянтину Жеваго. Справа стосується надання хабара голові та суддям Верховного Суду. У вересні 2022 року ДБР підтвердило його місцезнаходження та відправило у відповідні країни ЄС документи на екстрадицію Жеваго. 

Читайте: НАБУ та САП розшукують екснардепа Андрія Деркача

Фото: САП

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4