Служба безпеки України (СБУ) повідомила про підозру колишньому народному депутату, керівнику забороненої комуністичної партії України Петру Симоненку. Під час окупації Київщини зрадник втік до росії у супроводі спецназу рф.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України (СБУ).
Зазначається, що під час окупації Київщини екснардеп звернувся до вищого військово-політичного керівництва росії щодо його “евакуації” до країни-агресора. Щоб вивезти Симоненка з його родиною із захопленого на той час селища Березівка Макарівського району, кремль розпорядився відправити туди загін спецназу рф.
Зрадник особисто їх зустрічав, а потім “розквартирував” у власному будинку та привітно годував.
“З 4 до 8 березня 2022 року окупаційний спецпідрозділ здійснив “супровід” Симоненка та його близьких через ворожі блокпости на територію білорусі”, – повідомили у спецслужбі.
У росії його призначили заступником голови “Центрального комітету міжнародного комуністичного об’єднання “Союз комуністичних партій – комуністичної партії радянського союзу”.
“Це повністю прокремлівська організація, яка підконтрольна російській компартії на чолі з її лідером – депутатом держдуми рф Геннадієм Зюгановим. Саме за його вказівкою Симоненко розпочав публічну кампанію на підтримку агресивної політики москви”, – йдеться в повідомленні.
Також “полум’яний комуніст” відмітився восени 2022 року на Кубі у так званій “22-й “Міжнародній зустрічі комуністичних та робітничих партій”. Симоненко намагався легітимізувати захоплення частини території України та діяльність терористичних організацій “л/днр”.
Крім того, за даними слідства, 21 – 22 квітня 2023 року екснардеп взяв участь у з’їзді “антифашистського форуму”, який відбувся у мінську.
Там він висловлювався за продовження агресивної війни проти України та виправдовував кремлівські наративи щодо застосування тактичної ядерної зброї рф.
Симоненку повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:
-
ч. 3 ст. 109 (публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або до захоплення державної влади з використанням засобів масової інформації);
-
ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, розпочатої у 2014 році, у тому числі шляхом представлення збройної агресії РФ проти України як внутрішнього громадянського конфлікту з використанням засобів масової інформації;).
Вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій фігуранта.
Нагадаємо, у грудні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва завершив розгляд справи за позовом Міністерства юстиції України до комуністичної партії України щодо заборони її діяльності. Результат – заборона діяльності компартії. 25 січня 2016 року Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою КПУ. Але на президентських виборах 2019 року “непотопляємий” Симоненко навіть приніс до ЦВК документи для участі у виборах, та йому відмовили.
Читайте: Четверо поплічників Медведчука отримали тюремні строки за підготовку до державного перевороту
Фото: СБУ