Екснардепам – “регіоналам” Царьову, Святашу та Маркову повідомили про підозру в держзраді

Екснардепам - “регіоналам” Царьову, Святашу та Маркову повідомили про підозру в держзраді

Служба безпеки України (СБУ) повідомила про підозру трьом колишнім нардепам від Партії регіонів. За матеріалами спецслужби Олег Царьов, Дмитро Святаш та Ігор Марков сприяли росії у веденні агресивної війни проти України.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Служби безпеки України (СБУ).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно з повідомленням, наразі всі фігуранти переховуються від правосуддя на території країни-агресора.

“На підставі нових доказів слідчі СБУ повідомили всім трьом фігурантам про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану)”, –   повідомили в пресслужбі відомства.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними слідства, Олег Царьов співпрацював з керівництвом міноборони рф після початку повномасштабного вторгнення.

“Встановлено, що екснардеп “зливав” агресору інформацію про наслідки ворожих повітряних ударів по території України. Саме він передав окупантам детальні відомості про результати ракетного обстрілу Кременчуцького нафтопереробного заводу”, – зазначили в спецслужбі.

Водночас, цю інформацію Царьов отримав від ще одного “регіонала” – Дмитра Святаша. Як зауважили в СБУ, псля 24 лютого минулого року Святаш активно виступав на підтримку країни-агресора, за що кремль розглядав його як потенційного гауляйтера Харківщини.

“Цей фігурант передавав загарбникам інформацію про озброєння, час та напрямки руху підрозділів Сил оборони по території регіону.Розвіддані зрадник отримував через свої “партійні” зв’язки на території Харківської області”, – йдеться в повідомленні.

Ще один підозрюваний – колишній нардеп-регіонал Ігор Марков – регулярно виправдовував збройну агресію рф проти нашої держави.

Відео з його провокаційними виступами неодноразово показували в ефірах центральних російських телеканалів.

Слідчі СБУ додатково кваліфікували злочинні дії Маркова за двома статтями Кримінального кодексу України:т ст. 436 (пропаганда війни) та ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

В СБУ додали, що раніше спецслужба вже повідомляла цим фігурантам про підозру у вчиненні інших злочинів проти державної безпеки України.

Нагадаємо, у серпні 2022 року СБУ повідомила про підозру та оголосила у міжнародний розшук екснардепа-колаборанта від “Партії регіонів”  Ігоря Маркова. У грудні того ж  року СБУ оголосила у розшук колишнього народного депутата від “Партії регіонів” Дмитра Святаша, який публічно підтримав російську агресію і закликав отримувати російські паспорти. Також у 2022 році спецслужба повідомила про підозру у державній зраді колишнім народним депутатам від “Партії регіонів” Олегу Царьову та Володимиру Олійнику. 

Читайте: Колишнім нардепам -”регіоналам” Царьову та Олійнику повідомили про підозру в держзраді й незаконному перетині кордону

Фото: СБУ

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4