У штаб-квартирі організації Північноатлантичного договору (НОТО) відбулася офіційна церемонія депонування акта про приєднання Фінляндії до НАТО. Ця країна стала тридцять першим членом альянсу, з чим фінів привітав президент України Володимир Зеленський. У цей же день у Брюсселі розпочалося засідання Комісії Україна-НАТО; порядок денний – підтримка України в її протистоянні російській агресії.
Про це KВ стало відомо з офіційних та неофіційних повідомлень.
“Фінляндія стала новим членом НАТО сьогодні, 4 квітня 2023 року, після того, як здала на зберігання свій документ про приєднання до Північноатлантичного договору зі Сполученими Штатами в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі. Союзники по НАТО підписали Протокол про вступ Фінляндії 5 липня 2022 року, після чого всі 30 національних парламентів проголосували за ратифікацію членства країни”, – сказано на офіційному вебсайті НАТО в релізі від 4 квітня 2023 року.
У релізі Організації північноатлантичного договору йдеться, зокрема, про те, що “Вступ до НАТО – це добре для Фінляндії, це добре для північної безпеки і це добре для НАТО в цілому”, – слова Генерального секретаря альянсу Йенса Столтенберга.
Він також зазначив, що вступ Фінляндії показує світові, що президент путін не зміг зачинити двері НАТО, а “замість того, щоб менше НАТО, він досяг протилежного; більше НАТО і наші двері залишаються твердо відкритими”.
Читайте: Зеленський: Україна подає заявку на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку (відео)
“Вітаю Фінляндію і Президента Sauli Niinistö зі вступом до НАТО у 74-ту річницю його заснування. В умовах російської агресії Альянс став єдиною ефективною гарантією безпеки в регіоні.
Розраховуємо, що Вільнюський #NATOSummit наблизить і Україну до нашої євроатлантичної мети”, – принагідно запостив у Фейсбуці президент України Володимир Зеленський.
Фінляндія з перших днів повномасштабного російського вторгнення в Україну допомагає Україні військово та фінансово. За даними ЗМІ, допомога від цієї країни сягнула майже мільярда євро грошима, а також неназваними у відкритих джерелах військовими пакетами озброєння.
Тим часом сьогодні ж, 4 квітня, у Брюсселі розпочалося засідання Комісії Україна-НАТО.
Читайте: Євросоюз офіційно визнав Україну кандидатом на вступ
Організація Північноатлантичного договору (Північноатлантичний альянс або НАТО; англ. North Atlantic Treaty Organization – NATO) – міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 31 держави Північної Америки і Європи, які прагнуть досягти мети Північноатлантичного договору, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року.
А саме, відповідно до статутних документів Альянсу головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи та безпеки країн-членів із використанням політичних і військових засобів.
До альянсу наразі входять такі країни: Бельгія, Велика Британія, Данія, Канада, Ісландія, Італія, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Португалія, США, Франція (засновники), а також країни, що приєднались у різні хвилі розширення НАТО – Греція, Туреччина, Німеччина, Іспанія, Польща, Угорщина, Чехія, Болгарія, Естонія, Латвія, Литва, Румунія, Словаччина, Словенія, Албанія, Хорватія, Чорногорія, Північна Македонія, Фінляндія.
Читайте: Прем’єр-міністр Фінляндії відвідала Бучу та Ірпінь
Фото: gettyimages