Київрада вирішила перенести розгляд більш ніж сотні земельних питань

Київрада вирішила перенести розгляд більш ніж сотні земельних питань

На сьогоднішньому пленарному засіданні Київради депутати розглянули близько десятка “загальних питань” і вирішили перенести голосування по проєктам рішень, які стосуються містобудування та архітектури. Офіційна причина – тимчасово непрацюючий Державний земельний кадастр. 


Про це KВ повідомила депутатка Київради Лілія Пашинна (фракція “Слуга народу”).


За її словами, під час сьогоднішнього пленарного засідання народні обранці розглянули близько десятка питань – проєктів рішення, які було включено до розділу “Загальне” порядку денного, а також декілька невідкладних питань. Після цього Київрада пішла на перерву. Таким чином, розгляд усіх питань, які стосуються містобудування та архітектури, було перенесено на інший день – мова йде про 134 проєкти рішень. За словами Лілії Пашинної, це було зроблено через те, що Державний земельний кадастр тимчасово припинив роботу (цю ж причину в якості офіційної назвали декілька анонімних телеграм-каналів, які висвітлюють роботу столичної влади. – KВ). При цьому, депутати Київради поки що не розголошують дату продовження цього пленарного засідання, посилаючись на міркування безпеки в умовах воєнного стану.


Відзначимо, серед земельних проєктів рішень, які сьогодні пропонувалися депутатам для розгляду, вистачає і досить скандальних питань. Наприклад, проєкт рішення щодо поновлення на 10 років договір оренди земельної ділянки на вул. Кропивницького, 12-Б, яку оренду ТОВ “Фірма “Расл”. Як повідомляла KВ, цією компанію володіють люди із оточення сім’ї Наджипових – власників розважального комплексу “Avalon”, який часто відвідує міський голова Києва Віталій Кличко.


Нагадаємо, з 24 лютого 2022 року на сайті Київради не публікуються ні анонси засідань постійних комісій, ні їх порядки денні, ні протоколи їх засідань, ні анонси засідань міськради. Лише перед сьогоднішнім засіданням секретаріат столичної міськради опублікував його порядок денний. Також наразі відсутні  відеотрансляції засідань міської ради та її постійних комісій, і на всі ці заходи не допускають представників преси. Відтак, журналісти ніяк не можуть з першоджерел знати, коли і які проєкти рішень Київради погоджуються та затверджуються, якої публічної позиції притримуються представники деяких політичних сил під час обговорення цих питань у залі пленарних засідань тощо. 


Питання щодо доцільності такої “політики утаємничення” вже піднімали представники фракції “Слуга народу”, але поки що столична влада не поспішає зробити крок назустріч “гласності”.


Читайте: Київрада на повну працює в закритому режимі


Фото: KВ


КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4