Київрада внесла чергові зміни до свого Регламенту

Київрада внесла чергові зміни до свого Регламенту

Столична міськрада внесла чергові зміни до свого Регламенту. Тепер, зокрема суб’єкти подання проєктів рішень, які стосуються земельних відносин, повинні будуть додавати до них фотофіксацію стану таких ділянок – задля того, щоб депутати знали, за що вони голосують. Також, серед іншого, Київрада вирішила “автоматично знімати з розгляду” проєкти рішень авторства тих депутатів, які склали свої мандати. Крім того, тепер народні обранці зможуть розглядати проєкти рішень у першому та другому читаннях повторно.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього пленарного засідання Київради депутатський корпус затвердив внесення змін до Регламенту міськради.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб’єктом подання відповідного проєкту рішення №08/231-444/ПР від 13 квітня 2023 року де-факто виступила депутатка Ксенія Семенова (фракція “Слуга народу”). Але в сесійній залі цей документ було погоджено з урахуванням численних пропозицій секретаря Київради Володимира Бондаренка та депутата міськради Ігоря Кириленка (позафракційний, раніше ”ОПЗЖ”). За прийняття такого рішення проголосували 67 депутатів.

Згідно з прийнятими змінами, столична влада “реформувала” окремі процедурні моменти підготовки та погодження проєктів рішень міськради.

Так, депутати передбачили, що суб’єктам подання проєктів рішень, які стосуються земельних відносин, тепер, серед іншого, потрібно буде додавати до них витяги з Держгеокадастру, матеріали аерофотозйомок відповідних ділянок, а також фотофіксацію фактичного стану їхнього використання. Це було зроблено задля того, щоб депутати чітко розуміли, чи знаходяться на тій чи іншій землі якісь споруди, як ця земля використовується наразі тощо. При цьому, змінами не передбачено, що фотофіксації будуть публікуватися на сайті Київради – через те, що, згідно з українським та міжнародним законодавством, таке “оприлюднення може мати характер втручання у приватне життя особи”.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, Київрада вирішила, що тепер вона не буде затверджувати проєкти рішень тих депутатів, чиї повноваження достроково припинені. Ці документи будуть вважатися знятими з розгляду. Наразі, як зазначено в пропозиціях Володимира Бондаренка, таких проектів рішень нараховується 17. 

Також, серед іншого, Київрада вирішила, що проєкти рішень можуть розглядатися у першому та другому читанні повторно. Введення такої процедури, мовляв, дозволить депутатам “більш ефективно виконувати свою правотворчу функцію”.

Зазначимо, раніше у депутатського корпусу не було такої можливості. Так, якщо, наприклад, голосування по проєкту рішення в другому читанні було провалено, розглядати цей документ знову міськрада вже не могла. Треба було реєструвати новий проєкт рішення, цей документ повинен був “заново” погоджуватися тощо. У пропозиціях Бондаренка згадується показовий інцидент, який мав місце 18 травня – тоді Київрада через відсутність пропозицій не змогла затвердити у другому читанні спеціальний Порядок, який має дозволити виділяти кошти з бюджету міста на фінансову підтримку громадських організацій, що утримують притулки для тварин. 

Читайте: Без грошей та без порядку: Київрада залишила безпритульних котів та собак голодними

Нагадаємо, Регламент Київради було затверджено її рішенням №3135/3176 від 4 листопада 2021 року, і з тих пір до нього вже шість разів вносилися зміни (без урахування прийнятих сьогодні. – KВ). Цей документ “встановлює порядок діяльності Київради, її органів, секретаріату та його посадових осіб, депутатів та депутаток, порядок скликання сесій та призначення пленарних засідань, підготовки та розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття Київрадою рішень, порядок формування і організації роботи постійних і тимчасових контрольних комісій, а також участі депутатських фракцій в роботі Київради”.

Фото: KВ

КиївВлада

Автор:
Іван Кулик
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4