Департамент суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації (КМДА) підготував єдину брошуру, де зібрано всі перейменовані об’єкти вуличної мережі протягом 2014-2022 років. За цей час нові назви отримали 436 вулиць, провулків, проспектів, бульварів та площ. Практично половина з них – 202 об’єкти – перейменовано цього року, після початку повномасштабного вторгнення в рамках процесу дерусифікації за окремою процедурою.
Про це KВ стало відомо з повідомлення на “Офіційному порталі Києва” з посиланням на Департамент суспільних комунікацій КМДА.
“Департамент суспільних комунікацій проводить масштабну інформаційно-комунікаційну кампанію щодо перейменувань у столиці, яка передбачає розповсюдження інфографічних матеріалів у соціальних мережах, розміщення зовнішньої реклами та виготовлення буклетів з перейменованими вулицями у кожному районі. Також видали загальний збірник, де знайомимо киян із новою назвою їхньої вулиці та постаттю, на честь якої вона найменована. Тобто наша мета – не просто позбавити від ідеологічних кліше та міфів російської імперської спадщини, ми хочемо, аби кияни більше знали про тих, на честь кого перейменували їхню вулицю”, – зазначив директор Департаменту Роман Лелюк.
Роман Лелюк зазначив, що в разі перейменування вулиці документи змінювати не потрібно, адже нова назва не є зміною місця проживання.
“Перейменування не створює жодних побутових проблем. Перереєстрація може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотографій, зміни прізвища тощо. Тобто тоді, коли в людини виникає потреба. Тривалість процедури перереєстрації не обмежена в терміні”, – роз’яснив Лелюк.
Також залишаються чинними документи, які засвідчують право власності на нерухомість: свідоцтво про право власності, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, дарування тощо. Разом із тим, якщо юридична особа зареєстрована на вулиці, яка змінила назву, необхідно вносити зміни в установчі документи, скоригувати відомості про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб.
Брошура доступна онлайн, окрім того збірник можна буде знайти у Vcentrі HUB, ЦНАПах, районних державних адміністраціях тощо.
Нагадаємо, Депутати Київради на засіданні 8 грудня ц.р. перейменували ще 32 вулиці, провулки та бульвари, назви яких пов’язані з росією та радянським минулим. Зокрема, перейменували бульвар Дружби Народів на бульвар імені фундатора української армії Миколи Міхновського.
Читайте: Київрада дерусифікувала ще 32 вулиці столиці (перелік)
Фото: Укрінформ