Пандемія коронавірусу значно вплинула на розвиток авіаційного транспорту – наслідком стало звільнення висококласних спеціалістів. Однак, наразі сфера відновлюється і на Київщині не виключають будівництво нових аеропортів, якщо знайдеться для цього інвестор.
Про це KV стало відомо з інтерв’ю очільника Київської ОДА Василя Володіна.
“Будь-який аеропорт чи аеродром стане цікавим для інвестора, коли на нього є попит. Звісно, що коронавірус вніс зміни у розвиток авіатранспорту. Це призвело до певних наслідків – звільнення висококласних спеціалістів, пілотів. А коли у пілота немає тривалої практики, він відразу не полетить. Була колоссальна проблема. Але сфера потроху відновлюється. Авіасполучення розвивається і можемо бачити, скільки аеропортів будується у різних областях України. У великих містах вони навіть включені до президентської програми “Великого будівництва”. За кордоном є така практика, що людям дешевше долетіти внутрішнім рейсом, ніж їхати потягом чи автомобілем. Але ми маємо зважати на реальну потребу, а не просто втілювати ідею фікс”, – зазначив Володін.
За його словами, він особисто займався проєктом по Білоцерківському аеродрому.
“Наразі він приймає колишні радянські літаки і проводить ремонтні роботи. Ключова проблема там у конфлікті між Білоцерківською та Фурсівською громадами, які не можуть поділити землі. Якщо прийде інвестор і скаже – я готовий тут будувати, питання можна вирішити. Але це складно. Ще вчора ми припиняли авіасполучення через пандемію. Складно сьогодні знайти інвестора, який готовий вкладатись із перспективою в десятки років. Бізнес хоче зрозуміти, куда рухається світ і коли ми врешті зможемо зняти маски”, – продовжив він.
Володін додав, що Білоцерківський аеродром – дійсно цікавий об’єкт і з точки зору логістики, оскільки поряд залізниця та Одеська траса, він має бути вантажним.
Нагадаємо, як раніше писала KV, головним перспективним документом розвитку Київської області, Схемою планування території, затверджено майбутню розбудову сфер наземного, залізничного та повітряного транспорту. Вона передбачає будівництво нового аеропорту, розвиток існуючих “повітряних воріт” області, прокладання залізничних колій та створення і реконструкцію з/д станцій. Торкнеться цей розвиток й автобусних перевезень, зокрема, заплановано закриття Центрального автовокзалу і двох автостанцій. Натомість область планує побудувати новий вокзал, станції та оптимізувати мережу перевезень.
Читайте: Київщина тримає лідерські позиції за відсотком вакцинованого населення
Фото: KV