КСУ визнав вимогу про перейменування УПЦ МП конституційною

КСУ визнав вимогу про перейменування УПЦ МП конституційною

Конституційний суд України (КСУ) встановив, що закон, який вимагає перейменування Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) із вказанням на її приналежність до Росії, відповідає нормам Конституції України. 


Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби КСУ. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначають в КСУ, у вівторок, 27 грудня, на пленарному засіданні КСУ ухвалив рішення у справі за конституційним поданням 49 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України закону “Про внесення зміни до статті 12 закону “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України“. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


“Ухвалений закон зобов’язав релігійні об’єднання відображати належність до релігійної організації (об’єднання) за межами України, до якої вона входить, шляхом обов’язкового відтворення у своїй назві повної статутної назви такої релігійної організації”, – йдеться в повідомленні. 


Також закон встановлює обмеження в умовах війни доступу священнослужителів, релігійних проповідників, наставників релігійних організацій, керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України у частини, з’єднання Збройних Сил України та інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших військових формувань України у місцях їхньої дислокації або інших обмежень.

“Ухвалюючи рішення, Конституційний Суд України врахував рішення Європейського суду з прав людини у справі Ільїн та інші проти України, де зокрема зазначено: “сам факт того, що держава вимагає від релігійної організації, що бажає бути зареєстрованою, взяти назву, яка унеможливлює введення в оману вірян та суспільство загалом і завдяки якій є можливим її відрізняти від уже наявних організацій, у принципі, можна вважати виправданим обмеженням її права вільно обирати свою назву“”, – додають в КСУ. 


Нагадаємо, намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням захистити вірян УПЦ. Ченців та насельників обителі з 1 січня 2023 року позбавляють права відправляти богослужіння у Трапезному та Успенському соборах лаври.


Читайте: УПЦ позбавили права відправляти богослужіння у Трапезному та Успенському соборах Києво-Печерської лаври з 1 січня

Фото: Укрінформ

КиївВлада


Автор:
Павло Башинський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
07:00 Протягом березня поточного року столиця зробила замовлень сумарно на 4,54 млрд гривень. Після нетривалої зимової паузи місто знову почало активно  ремонтувати та реконструювати.…
Голова без рук: Київрада ближчим часом не отримає нового секретаря
Голова без рук: Київрада ближчим часом не отримає нового секретаря
09:00 Після відставки Володимира Бондаренка столиця залишилася без секретаря Київради – і домовитись про нового поки не вдається. Як дізналася КиївВлада, у фракцій немає…
“Земельна лихоманка”: Київрада безуспішно намагається скасовувати свої “туалетні схеми”
“Земельна лихоманка”: Київрада безуспішно намагається скасовувати свої “туалетні схеми”
13:30 Столична міськрада активізувалася в питанні скасування низки скандальних землевідводів, здійснених за т.зв. “туалетною схемою” – коли комунальні ділянки відводилися під невеликі або й…
Banner
QlU7mDx4