Департамент охорони здоров’я Київської міської державної адміністрації (КМДА) відмовляється продовжувати договори оренди телеком операторів, вишки яких стоять на лікарнях Києва. Як зазначає депутат Київської міської ради Ксенія Семенова (на фото) департамент придумує нові і нові причини не продовжувати їм договори оренди. У операторів просять все нові і нові додаткові документи.
Про це KВ стало відомо з допису на сторінці в Facebook депутата Київської міської ради Ксенії Семенової.
“Сьогодні на комісії розглядали звернення кількох телеком операторів про те, що Департамент охорони здоров‘я придумає нові і нові причини не продовжувати їм договори оренди. В чому суть. На лікарнях, як і на багатьох інших будівлях у Києві, стоять вишки мобільного зв‘язку. Стоять вже роками. І платять за оренду в бюджет міста. І зараз на деяких лікарнях прийшов час продовжувати договори оренди”, – повідомляє Семенова.
Семенова зазначила, що Департамент охорони здоров‘я просить у них все нові і нові додаткові документи. Оператори приносять, але департамент вигадує ще інші. Оператори надали всі необхідні документи і характеристики, розрахунки навантаження на конструкцію, параметри випромінювання, сертифікати будівельників – все по ДБН і санітарним нормам.
“Але департамент просить провести обстеження всіх будівель, чи вони раптом не аварійні і чи витримає фундамент таке страшне навантаження вагою в 100 кілограм. А ще департамент на повному серйозі пише, що випромінювання може бути шкідливим для здоров‘я. Весь цей час, поки стояла вишка, не було, а тепер ось може”, – додає Семенова.
Семенова наголосила, що в неї є дві версії такої поведінки: Департамент хоче, щоб оператори з ним почали “домовлятися”. Без цього в законний спосіб не продовжує договір оренди. Та Департамент хоче, щоб вишок на лікарнях взагалі не було. У такому випадку їм терміново треба закупити шапочки із фольги.
“В будь-якому разі, погано буде киянам. Бо це неотримані прибутки в бюджет і погіршення мобільного зв‘язку принаймні на деякий час. Вишки мобільного зв‘язку на лікарнях по суті єдині, які працювали під час підключень світла, бо заживлені були від критичної інфраструктури. Попросила Кличка і Попка, ну вже хто спроможний буде, провести службове розслідування”, – підсумувала Семенова.
Нагадаємо, у минулому 2022 році на капітальні ремонти пошкоджених внаслідок бойових дій закладів охорони здоров’я столиці спрямовано 42 мільйони гривень. Фінансування відбувалось за рахунок коштів бюджету міста Києва, передбачених медичній галузі Програмою економічного і соціального розвитку міста Києва на 2021-2023 роки.
Фото: Фейсбук сторінка Ксенії Семенової