За даними Київської ОВА, послуги з психосоціальної підтримки для населення області станом на зараз можуть надавати більше двох тисяч фахівців. Вони вже мають міжнародні сертифікати курсу, який стосується ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги. Йдеться про те, що першою ланкою на сторожі ментального здоров’я стають сертифіковані для такої специфічної меддопомоги сімейні лікарі. В обласній військадміністрації кажуть, що – успішно.
Про це KВ дізналася з повідомлення Київської обласної військової адміністрації (ОВА).
“46 закладів первинної меддопомоги Київщини законтрактовані по 51 пакету супроводу та лікування дорослих і дітей з психічними розладами на первинному рівні. Про це під час візиту до Фастівської амбулаторії №2 повідомила заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Леся Карнаух. На прикладі медзакладу презентували результати підготовки сімейних лікарів до надання послуг з підтримки ментального здоров’я”, – сказано в повідомленні.
За даними Київської ОВА, послуги з психосоціальної підтримки стають доступнішими для населення: “Наразі вже понад 2 000 медичних фахівців у Київській області отримали сертифікат курсу від ВООЗ “Ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва mhGAP”.
“Майже у 90% українців вже є прояви стресу, тривоги, депресії, безсоння. Саме тому інтеграція послуги з ментального здоров’я в систему первинної медичної допомоги є компонентом пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров’я України у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської. Усі послуги є безоплатними вг рамках Програми медичних гарантій НСЗУ”, – каже Леся Карнаух.
Вона повідомила, що у Фастівській громаді відповідне навчання пройшли 38 команд фахівців первинної галузі – це лікарі та медичні сестри.
Медики відзначають, що нові компетенції якісно вплинули на взаємодію із пацієнтами.
Всеукраїнська програма ментального здоров’я “Ти як?”, ініційована дружиною Президента України Оленою Зеленською. Програма реалізується, зокрема, за підтримки проєкту USAID “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”. Її частиною є проєкт “Ментальне здоров’я: нейромережа Київщини”, який втілюється на території пристоличного регіону.
Фото: Facebook | КОВА