Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили народному депутату України IX скликання Дмитрові Ісаєнку (обраному в парламент від нині забороненої “ОПЗЖ”, на фото) про підозру у спробі заволодіння земельною ділянкою площею 8 га у столиці.
Про це KВ стало відомо з повідомлень НАБУ та ЗМІ.
“10 березня 2023 року НАБУ і САП повідомили народному депутату України IX скликання та ще трьом особам про підозру у спробі заволодіння земельною ділянкою площею 8 га у столиці. Дії всіх осіб кваліфіковані за ч. 3 ст. 15 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України. Серед підозрюваних:
-
народний депутат України IX скликання;
-
ексзаступник керівника Апарату Верховної Ради України – керуючий справами;
-
колишні директор та працівник ДП “Державний будівельний комбінат Управління справами Апарату Верховної Ради України” (“Держбудкомбінат”).
Двом особам – ексзаступнику керівника Апарату ВРУ й експрацівнику ДП повідомили про підозру у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України, оскільки їх місцеперебування не встановлено”, – сказано в повідомленні НАБУ.
В релізі правоохоронців не вказані імена фігурантів. Проте на аудіо, яке виклало НАБУ, чути, що говорить секретар ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Дмитро Ісаєнко, обраний від вже забороненої “ОПЗЖ” за т.зв. “квотою Медведчука-Столара”, який також є віцепрезидентом Конфедерації будівельників України (КБУ) та власник групи девелоперських компаній “Perfect Group”. Найбільшим союзником Дмитра Ісаєнка в профільному комітеті є його очільниця та голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк.
За даними слідства, на початку 2020 року у нардепа виник план заволодіти ділянкою, на якій розташовувався “Держбудкомбінат”, аби надалі побудувати там житловий комплекс. Для цього нардеп вступив у змову з працівниками ДП та тодішнім заступником керівника Апарату ВРУ, до сфери управління якого входило згадане держпідприємство.
Далі ексдиректор ДП всупереч закону і без погодження парламенту провів аукціон для укладення інвестиційного договору на забудову земельної ділянки. У ньому перемогла підконтрольна нардепу-організатору схеми компанія.
В укладеному інвестиційному договорі розмір пайової участі держпідприємства визначили у сумі близько 300 млн гривень. Натомість, як встановили НАБУ і САП, реальна вартість ділянки й майна становила понад 525 млн гривень.
“Згодом підозрювані планували знести будівлі й знищити майно комбінату нібито через їх застарілість і несправність, а також скоротити працівників держпідприємства. Їхнім планам завадив накладений у серпні 2021 року за клопотанням НАБУ і САП арешт на земельну ділянку. Завдяки цьому її забудові вдалося запобігти”, – сказано в релізі правоохоронців.
“З огляду на суспільний резонанс публікуємо частину розсекречених негласних слідчих (розшукових) дій у цій справі”, зазначили в НАБУ і оприлюднили на відео уривки розмов між фігурантами справи (дивіться з 01:30).
Читайте: Будівельний союз “Слуги народу” та “ОПЗЖ”
Фото: ФБ Дмитра Ісаєнка