Влада запроваджує нову програму підтримки для внутрішньопереміщених осіб. З 29 січня переселенці та їхні родини вперше зможуть отримати субсидії на оренду житла. Виплати отримають особи, в яких зруйноване або непридатне для проживання житло, або ж ті, хто витрачає на оренду понад 20% свого доходу. Також субсидією можуть скористатися переселенці, які не беруть участь в іншій державній програмі “Прихисток”.
Про це КВ дізналася з повідомлення голови партії “Слуга Народу” Олени Шуляк.
“Для Президента України Володимира Зеленського, його Офісу, для Кабінету міністрів, Верховної Ради та нашої політичної сили соціальна підтримка українців залишається одним із пріоритетних напрямів роботи. Саме тому держава запровадила масштабний комплекс допомоги тим українцям, які цього найбільше потребують, особливо в тому, що стосується розв’язання житлового питання. І це насамперед наші переселенці”, — зазначила Олена Шуляк.
За її словами, отримати таку субсидію зможуть зокрема ті ВПО та їхні родини, в яких житло – зруйноване, пошкоджене або непридатне для проживання; або ті, хто витрачає на оренду житла понад 20% свого доходу; або ті, хто не бере участь в іншій державній програмі “Прихисток”.
Розмір субсидії розраховуватимуть індивідуально, й вона залежить від кількох факторів: доходу родини, кількості членів сім’ї, максимальної вартості оренди житла в конкретній області. Якщо родина має низький дохід: тобто якщо середній дохід на одну людину менший за два прожиткових мінімуми, а це 5840 грн, то сім’я отримає більшу субсидію.
Щоб отримати субсидію необхідно: оформити договір оренди житла, а потім подати до державного органу заяву разом із копією договору оренди. Це можна зробити у відділеннях Пенсійного фонду України, через сайт електронних послуг ПФУ або відповідний мобільний застосунок або у ЦНАПах.
Субсидію призначатимуть на пів року, однак її можна буде продовжити. Заяву розглядатимуть протягом 10 робочих днів. Після погодження кошти перерахують на банківський рахунок того, хто подавав заяву.
Голова партії “Слуга Народу” Олена Шуляк зазначає, що субсидії на оренду житла — це один з елементів комплексної, масштабної програми зимової підтримки від української влади, яка допомагає співгромадянам легше пройти складну воєнну зиму. Найголовнішим інструментом цієї програми стали виплати 1000 грн для українців, які зініціював Президент Зеленський. Уже понад 8 млн українців отримали кошти.
Водночас протягом минулого грудня кожна малозабезпечена родина, а також сім’ї ВПО, в яких є діти або дорослі з інвалідністю І групи, отримали на кожну дитину по 6,5 тисяч гривень.
“У контексті підтримки наших ВПО маю згадати й про масштабну державну програму “єВідновлення”. Президент України Володимир Зеленський нещодавно оголосив про додаткове фінансування цієї програми в розмірі 15 млрд грн, що дасть змогу ще як мінімум 10 тис. родин отримати підтримку для відновлення власного житла, — відзначає Олена Шуляк і додає: Попереду – ще один важливий крок: відкриття “єВідновлення” для наших переселенців, житло яких залишилося на окупованих територіях”.
Також Олена Шуляк запевняє, що тарифи на газ, тепло та електроенергію не будуть зростати до кінця опалювального сезону.
Як КВ повідомляла раніше, у 2025 році педагоги в українських школах отримуватимуть надбавки в 1000 грн “на руки”. З початку нового навчального року, ця сума зросте вдвічі — до 2000 грн кожному вчителю. Загалом педагоги на повній ставці за рік додатково отримають 16 тисяч грн.
Нагадаємо, п’ятнадцять тисяч українців скористалися пільговою іпотечною програмою “єОселя”, одержавши кредити на понад 23,5 млрд гривень. Щобільше, держава розширила функціонал програми, зменшивши початковий внесок для молоді до 10% і розширивши термін іпотеки для переселенців до 10 років. Українці, чиє житло зруйноване через війну, можуть комбінувати житлові сертифікати “єВідновлення” з програмою “єОселя” для купівлі нової оселі.
Читайте: За програмою “єОселя” видано вже 15 тис. кредитів, – нардепка Олена Шуляк
Фото: Слуга Народу
КиївВладаДарина Полішевська