Офіс Президента (ОП) блокує петицію із закликом до Президента Володимира Зеленського зняти лобістку великих забудовників Олену Шуляк (на колажі внизу ліворуч) з посади голови партії “Слуга народу”, з посади голови комітету Верховної Ради (ВР) з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, а також позбавити її мандату народного депутата. Це не вперше, коли ОП блокує петиції стосовно звільнення осіб з оточення Президента, які довели своєю поведінкою негідність займати будь-які посади.
Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці партії “Народовладдя”.
“Минуло понад три тижні як прислужниця злобудовної мафії – голова правлячої партії Олена Шуляк без попередження прийшла в київський госпіталь до важкопораненого бійця ЗСУ – співзасновника нашої партії “Народовладдя” Олег Симороз, який втратив дві ноги на Донбасі, щоб виясняти з ним стосунки, пояснювати йому, що він “не правий”, і навіть натякати на те, що захисник взяв у когось гроші аби написати свій резонансний допис проти її злочинної, антинародної “реформи” містобудівного законодавства, яку вона проштовхує в інтересах великих злобудовників (законопроєкт №5655). Все це було зафіксовано на відео й ця подія сильно сколихнула суспільство. Тисячі українців почали закликати Президента позбутися цієї глибоко аморальної та відверто злодійської особистості. Проте жодної реакції не було”, – сказано в дописі “Народовладдя”.
Позавчора лідер партії “Народовладдя” Юрій Левченко спробував зареєструвати петицію до Президента Володимира Зеленського, в якій попросив главу держави:
-
публічно звернутися до членів партії “Слуга народу” із закликом зняти Олену Шуляк із посади голови партії;
-
публічно звернутися до парламентської фракції партії “Слуга народу” із закликом зняти Олену Шуляк із посади заступника голови фракції, а також із посади голови комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
-
публічно звернутися до самої Олени Шуляк із закликом скласти депутатський мандат.
“Проте вчора прийшла відповідь, що “ініційована петиція Президентові України не відповідає встановленим вимогам, відтак її оприлюднення не здійснюється”. Яким саме вимогам нібито не відповідає наша петиція, вказано не було”, – сказано в дописі.
”Очевидно, що керівник ОП Андрій Єрмак (саме його підлеглі не пропустили цю петицію), який дуже тісно співпрацює з пані Шуляк багато років, дуже не хоче, щоб Президенту прийшлося офіційно на неї відповідати, адже тоді доведеться публічно обирати між важкопораненим Героєм та корумпованою злодійкою, яку, втім, дуже хочеться зберегти біля себе”, – сказано в дописі.
Читайте:
Законопроєкт №5655: схематозний покруч, який вдарить по кожному
“Ну що ж, ми вихолощимо текст петиції й подамо її ще раз у виключно “канцелярському”, сухому тоні, але тим часом вкотре, без будь-яких петицій, звертаємося публічно до Президента Володимира Зеленського: не може негідниця, яка дозволяє собі таке ганебне ставлення до важкопоранених бійців, і відверто роками працює виключно на інтереси великого будівельного капіталу проти інтересів українського народу, очолювати правлячу партію під час повномасштабної Визвольної війни українського народу проти російського імперіалізму, адже, без жодного перебільшення, це є прямою загрозою національній безпеці”, – наголошено в дописі “Народовладдя”.
Зазначимо, це не перший випадок, коли ОП блокує петиції, які стосуються дискримінованих персон з найближчого оточення Президента та представників правлячої верхівки.
Так, 5 грудня 2022 року ОП заблокував петицію про звільнення заступника керівника ОП Кирила Тимошенка, яку намагався зареєструвати журналіст Денис Безлюдько.
“Суть. Намагався зареєструвати петицію на сайті Президента: “Звільнити заступника глави Офісу президента Кирила Тимошенко через отримання неправомірної фінансової допомоги від третіх осіб і конфлікту інтересів, про що йдеться у статті на Українській правді “Не “воєнний стан” заступника керівника ОП Кирила Тимошенка”. Сьогодні прийшла відповідь: ініційована Вами електронна петиція Президентові України не відповідає встановленим вимогам, відтак її оприлюднення не здійснюється”, – повідомив наприкінці минулого року журналіст.
Читайте: Льовочкіни за парканом: заступник керівника ОП Тимошенко мешкає в будинку забудовника Ніконова
Денис Безлюдько проаналізував норми для такої відмови, які регламентуються ст. 23-1 закону “Про звернення громадян”: “У змісті електронної петиції в Україні забороняються: заклики до повалення конституційного ладу України, заклики до порушення територіальної цілісності України, заклики до вчинення терористичних актів, пропаганда війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, інформація, що принижує честь і гідність, права і законні інтереси осіб, матеріали та висловлювання, що представляють загрозу національним інтересам і національній безпеці України, матеріали порнографічного та сексуального характеру, передвиборчі матеріали, комерційні та рекламні матеріали”.
Денис Безлюдько поставив риторичне запитання: “Прохання звільнити Кирила Тимошенка це: заклики до повалення конституційного ладу України; заклики до вчинення терористичних актів; розпалювання міжетнічної, расової та релігійної ворожнечі; представляє загрозу національним інтересам і національній безпеці України?”.
Нагадаємо, що в червні 2019 року Президент Володимир Зеленський, щоб призначити керівником ОП Андрія Богдана, яка підпадав під норми закону про люстрацію, вніс зміни до положення про ОП (указ №436/2019). Цими змінами Президент позбавив співробітників ОП статусу дердавних службовців.
Читайте:
Петиція про вето на містогвалтівний законопроект №5655 набрала 25 тисяч підписів
Фото: колаж KВ