У Києві проведено першу міністерську зустріч у форматі Україна-Південно-Східна Європа. На зустрічі міністри й дипломати засудили незаконне, невиправдане та неспровоковане повномасштабне військове вторгнення росії в Україну, яке стало розширенням збройної агресії рф проти України, що триває з лютого 2014 року.
Про це КВ дізналася з повідомлення вітчизняного Міністерства закордонних справ (МЗС).
Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга привітав у столиці колег з Албанії, Боснії і Герцеговини, Молдови, Північної Македонії, Румунії, Словенії, Туреччини, Хорватії та Чорногорії.
У спільному коммюніке сказано, що нині “безпека Європи зазнає найсерйознішої загрози в XXI столітті. Ми категорично засуджуємо поточне незаконне, невиправдане та неспровоковане повномасштабне військове вторгнення Росії в Україну, яке стало розширенням збройної агресії Росії проти України, що триває з лютого 2014 року. Агресивна війна Росії проти України є серйозною загрозою миру, безпеці та стабільності, що впливає на весь європейський континент та світ, має глибокий вплив на Південно-Східну Європу і є грубим порушенням принципів Статуту Організації Об’єднаних Націй”.
“Ми також засуджуємо участь військового персоналу третіх країн у бойових діях проти України, що є ескалацією російської агресивної війни на міжнародному рівні, має серйозні наслідки для міжнародного миру та безпеки, і закликаємо міжнародне співтовариство підтримати Україну у протидії цій загрозі, – йдеться далі в комюніке. – Ми рішуче підтримуємо принцип, що жодних ініціатив щодо майбутнього України не може бути прийнято без участі України. Ми повністю підтримуємо право України самостійно обирати власні шляхи забезпечення безпеки та визначати своє майбутнє без зовнішнього втручання”.
Документ підписали усі учасники згаданої зустрічі – як повідомляється, це (окрім очільника українського зовнішньополітичного відомства Андрія Сибіги) віцепрем’єр-міністр, міністр закордонних справ Республіки Молдова Міхай Попшой, віцепрем’єр-міністр, міністр закордонних справ і європейських справ Республіки Словенія Таня Файон, міністр з питань Європи та закордонних справ Республіки Албанія Іглі Хасані, міністр закордонних та європейських справ Республіки Хорватія Гордан Грлич Радман, заступник міністра закордонних справ Республіки Боснія і Герцеговина Йосіп Бркич, державний секретар міністерства закордонних справ Чорногорії Періша Кастратович, заступник міністра закордонних справ і зовнішньої торгівлі Республіки Північна Македонія Зоран Дімітровський, заступник міністра закордонних справ Румунії Ана Тінка, заступник міністра закордонних справ Турецької Республіки Мехмет Кемаль Бозай, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Сербія в Україні Андон Сапунджи, Надзвичайний і Повноважний Посол Грецької Республіки в Україні Пантеліс Александрос Дімітракопулос, тимчасовий повірений у справах Республіки Болгарія в Україні Ніколай Ненчев.
Читайте: На саміті в Афінах 11 країн підписали декларацію на підтримку України
Фото: Пресслужба МЗС
Олексій Ігнатьєв