Понад 170 тис. кв.м житла, які ми втратили, потрібно буде відновити, – Олександр Насіковський

Понад 170 тис. кв.м житла, які ми втратили, потрібно буде відновити, - Олександр Насіковський

Росіяни продовжують щоденно завдавати збитків житловій інфраструктурі України. Станом на серпень, більше 170  тис. кв.м житлової забудови необхідно буде комплексно відновлювати, використовуючи абсолютно нові правила й підходи.

Про це KВ стало відомо з публікації співзасновника і керуючого партнера групи компаній DIM Олександра Насіковського для The Page.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Підрахувати зараз остаточну цифру прямих збитків та необхідну суму на відновлення, буду відвертий, практично неможливо. Однак вже зараз стає зрозумілим, що понад 170 тис. кв.м житла, які ми втратили, потрібно буде відновити”, – зазначив Насіковський.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За його словами, єдиний шлях для ефективного відновлення будується на принципах Smart відновлення та людиноцентризму. Саме комплексне відновлення, яке буде включати інфраструктуру і об’єкти соціального тяжіння, зможуть повернути понад 4,5 мільйонів українців до їх домівок.

Також, на думку експерта, важливу роль відіграє енергонезалежність житла. Для цього Насіковський пропонує використовувати геотермальні насоси для житла й сонячні панелі для місць загального використання та вуличного освітлення.

“Маючи досвід пропрацювання проєкту геотермальних насосів для багатоквартирних будинків, а також вивчаючи кейси шведів, можу засвідчити потенційну вигоду від подібних рішень. З одного боку, обсяги споживання опалення можна скоротити щонайменше на 40%, а енергоспоживання на приблизно 35 кВт‐год на квадратний метр. Нова система не створює суттєве фінансове навантаження на квадратний метр, а окупитись може (залежить від масштабу проєкта, звичайно) від 3 до 5 років”, – додає Олександр Насіковський.

Як раніше писала KВ, за перше півріччя 2023 року ціни на ліквідні формати житлових комплексів у столиці зросла від 15 до 23%. Найбільше підскочили ціни в комплексах квартальної забудови та активних багатофункціональних новобудовах. Основною причиною здорожчання є невпинне зростання собівартості будівництва, а отже – і вартості будматеріалів. До зростання цін на будматеріали ще щонайменше на 15% до кінця року можуть призвести і постійне знищення окупантами виробничих потужностей.

Читайте: У Києві ціна на квадратний метр зросла майже на чверть

Фото: Антикор

КиївВлада

Автор:
Анастасія Олійник
Рекомендуємо до перегляду
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
Київ виділив 10 млн гривень громадам області (на що пішли гроші)
16:00 Цьогоріч дві громади Київщини – Козинська селищна та Феодосіївська сільська – вчергове отримали зі столичного бюджету по 5 млн гривень в якості компенсації…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачало Рокитне
09:00 Протягом червня 2024 року Рокитне Білоцерківського району Київщини здійснило публічних закупівель на 2,33 млн гривень. Найбільшою покупкою селища став модульний будинок, де цілодобово…
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
Нацполіція хоче припинити “бездозвільну” житлову забудову “КСМ-Груп” на столичному Академмістечку
09:00 Правоохоронці розслідують факти порушень законодавства при будівництві житлових будинків на більш ніж 6,9 га землі столичного Академмістечка. Мова йде про забудову на земельних…
Banner
QlU7mDx4