У Києві викрили адвоката з громадянством рф та співробітника військової адміністрації, які організували схему нелегального виїзду призовників за кордон. За “винагороду” в тисячу доларів з особи фігуранти вносили військовозобов’язаних чоловіків у базу даних “Шлях”. Надалі це давало ухилянтам право на виїзд з України в умовах воєнного стану. Громадянина рф затримали при передачі йому коштів як оплати за виїзд групи чоловіків.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції в Києві.
За даними слідства, організували схему громадянин рф, який отримав посвідку на проживання на території України та дозвіл на зайняття тут адвокатською діяльністю та посадова особа військової адміністрації родом з Луганщини.
Адвокат розшукував осіб, які у період дії воєнного стану мали намір виїхати за кордон попри обмеження. Він організовував внесення даних ухилянтів у систему “Шлях”. Інформація передавалась посадовцю ОВА. За його посередництва дані особи-ухилянта включали до списків, які у подальшому слугували підставою для безперешкодного перетину державного кордону. Така “послуга” коштувала 1 тис. доларів з людини.
Адвоката затримали у столиці під час передачі йому коштів як оплати за виїзд групи ухилянтів.
За місцем мешкання спільників правоохоронці вилучили гроші, отримані внаслідок вчинення кримінального правопорушення, документацію, яка підтверджує злочинну діяльність групи осіб, мобільні телефони. Окрім цього, за місцем проживання адвоката виявлено гранату Ф-1.
Спільникам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України – незаконне переправлення осіб через державний кордон України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю до трьох років з конфіскацією майна.
Нагадаємо, правоохоронці викрили мешканя столиці, який разом зі спільниками допомагав переправляти військовозобов’язаних чоловіків через держкордон. Шахраї оформлювали чоловіків призовного віку волонтерами або перевізниками гуманітарної допомоги. Вартість “послуги” сягала до 3 тисяч доларів з однієї людини.
Фото: ГУ Нацполіції в Києві