Президент про політику тилу: захист України – обов’язок кожного українця та місцевого самоврядування

Президент про політику тилу: захист України - обов’язок кожного українця та місцевого самоврядування

Життя нашої держави, життя будь-якої громади, життя кожної людини є тим життям України, яке ми спільно та разом маємо захистити від агресії росії. То ж захист України від російської агресії – це обов’язок цивільної влади, місцевого самоврядування, які завдяки зусиллям ЗСУ перебувають в тилу, а також кожного громадянина та кожної громадянки України.

Про це, як стало відомо KВ, заявив у своїй промові 15 грудня на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад у Львові Президент та Верховний Головнокомандувач України Володимир Зеленський.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Президент і Верховний Головнокомандувач України наголосив, що головне завдання зараз – це оборона держави від країни-агресора, російської федерації. Тому, наголосив глава держави, на місцевому рівні також має бути зроблено все заради перемоги – від підходу до виділення коштів і до інших важливих для суспільства питань.

“Хочу зараз звернути увагу кожного й кожної, що життя держави, життя будь-якої громади, життя кожної людини є тим самим життям України. Життям, яке ми маємо захистити від агресії росії”, – підкреслив Володимир Зеленський.

Захист України – це обов’язок кожної й кожного, зокрема й тих, хто зараз не перебуває на фронті, особливо наголосив Верховний Головнокомандувач.

Міністр оборони України Рустем Умєров, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко та голова СБУ Василь Малюк доповіли про забезпечення безпеки в територіальних громадах країни в умовах воєнного стану.

Керівник ОП Андрій Єрмак зазначив, що перемога над росією та відбудова України можливі за умови єдності та праці.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Раніше на сайті Конгресу було розміщено перелік питань, які порушувалися на попередніх засіданнях Конгресу та його президії. Понад 900 голів громад шляхом голосування визначили найважливіші та найактуальніші питання, і на засіданні Конгресу голови громад в режимі онлайн особисто озвучили перед профільними міністрами ті питання, які набрали найбільшу кількість голосів:

– процедура призову військовослужбовців за допомогою місцевого самоврядування;

– реабілітації військових за допомогою ресурсів громад;

– забезпечення українського теле-, радіо-, мобільного сигналу та інтернету;

– затвердження на законодавчому рівні умов щодо придбання та передачі ЗСУ необхідного обладнання на місцевому рівні;

– надання фінансової підтримки місцевим бюджетам із державної скарбниці для забезпечення безкоштовного харчування дітей війни;

– доступ органів місцевого самоврядування до кадастрової карти;

– забезпечення ліками жителів віддалених населених пунктів тощо.

“Ми не повинні ділити громади. Ми не повинні в громадах вести дискусії, що в державі повинен бути бюджет війни, а в нас – бюджет процвітання. Ми єдині, тому сильні, ми сильні та правдиві, тому переможемо”, – наголосив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук.

До учасників засідання Конгресу у відеоформаті звернулися: Президент Литви Гітанас Наусєда, спеціальний представник США з відновлення економіки України Пенні Пріцкер, директор Генерального директорату Європейської комісії з питань регіональної політики (DG Regio) Славомір Токарський, міністр оборони Естонської Республіки Ханно Певкур, президент Комітету регіонів Європейського Союзу Васко Алвес Кордейру та директор Регіонального бюро Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) з питань Європи та СНД Івана Живкович.

В цілому засідання Конгресу було присвячено євроінтеграційним зусиллям України.

Фото та відео: офіційний сайт Президента України

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4