Президент Володимир Зеленський поставив свій підпис під прийнятим Верховною Радою (ВР) законом попри критику журналістських спільнот, зокрема, Національної спілки журналістів. Документ, що, на думку медійників, наділяє аж надто широкими повноваженнями Національну Раду з питань телебачення і радіомовлення, тепер буде опублікований в офіційній пресі і набуде чинності.
Про підписання президентом Володимиром Зеленським законопроекту №2693-д “Про медіа” KВ стало відомо з картки законопроекту, де вказується, що сьогодні, 29 грудня 2022 року документ було повернуто у ВР з підписом президента.
Як інформувала KВ, у другому читанні та в цілому законопроект був ухвалений парламентом 13 грудня 2022 року.
За проект остаточно проголосували 299 народних депутатів.
По фракціям і групам:
-
“Слуга народу” – 195 голосів;
-
“Європейська солідарність” – 18;
-
ВО “Батьківщина” – 9;
-
“Платформа за життя та мир” – 15;
-
“За майбутнє” – 11;
-
“Голос” – 14;
-
“Довіра” – 15;
-
“Відновлення України” – 12;
-
позафракційні депутати -10.
Дані голосування свідчать про те, що голосів самих “слуг народу” без підтримки “Європейської солідарності”, колишніх “ОПЗЖ” та інших груп для ухвалення закону не вистачило б.
Після того, як улітку позаминулого року в парламент був внесений перший варіант проекту цього закону, той документ був розкритикований професійним середовищем за намагання влади посилити контроль над медіа-простором.
Подальші редакції документа, злегка підрихтовані, теж викликали відторгнення у стейкхолдерів.
Прийнятий у грудні ц.р. текст не був вчасно наданий медіа-спільноті для ознайомлення перед голосуванням у Раді.
А за свідченням екс-журналістів, що тепер є народними депутатами, у разі підписання президентом (що і сталося) цей закон може стати інструментом цензури і залякування незалежних медіа через норми, що посилюють Національну раду з питань радіо і ТБ невластивими їй функціями нагляду за газетярами і онлайн-виданнями.
Читайте: ВР ухвалила розкритикований журналістами закон про медіа
Фото: НВ