Президент Зеленський ветував закон про гроші на добудову Музею Голодомору

Президент Зеленський ветував закон про гроші на добудову Музею Голодомору

Президент України Володимир Зеленський повернув до Верховної Ради (ВР) нещодавно прийнятий нею закон про виділення понад півмільярда гривень на добудову Музею Голодомору. З якими саме пропозиціями Президент ветував документ поки ще не відомо.

Про це KВ довідалась з картки законопроекту №9437 “Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України “Про Державний бюджет України на 2023 рік”, прийнятого конституційною більшістю Ради 13 липня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Станом на час виходу цієї новини у супровідних до законопроекту та пов’язаних із роботою над ним документах в картці проекту закону наразі відсутній текст пропозицій президента.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як інформувала KВ, прийнятим Радою законом Міністерству культури та інформаційної політики (яким донедавна керував відправлений у відставку Олександр Ткаченко) в цьогорічному державному бюджеті виділялось на видатки розвитку (за бюджетною програмою “Фонд розвитку закладів загальнодержавного значення, в тому числі їх будівництво”) 573 млн 883,3 тис. гривень.

Як сказано в пояснювальній записці до законопроекту, додаткові гроші потрібні для “забезпечення в установленому порядку завершення до вересня 2023 року реконструкції першої черги та будівництва і введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду”.

Після прийняття закону заступниця голови гуманітарного комітету ВР Євгенія Кравчук зауважувала, що що на платформі цього Музею заплановано проведення основних офіційних заходів до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років. 

Читайте: Охорону Київського музею голодомору оцінили в 2,9 млн гривень

Нагадаємо, 27 липня ВР підтримала відставку міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка. 

20 липня Президент Зеленський звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією замінити Ткаченка на посаді міністра культури. Ці слова Зеленського пролунали у його зверненні на тлі політичної та суспільної дискусії про те, якими є пріоритети витрат бюджетних коштів в умовах війни і яке місце серед пріоритетів належить сфері культури.

При цьому, голова гуманітарного Комітету Микита Потураєв на засіданні 26 липня фактично виступив проти бачення Президента й акцентував, що “попри шалену і значною мірою штучну кампанію щодо протиставлення фінансування культури воєнним витратам”, члени Комітету послідовно обстоюють необхідність фінансування культурної сфери, зокрема Музею голодомору”.

Читайте: Рада підтримала відставку міністра культури Ткаченка

Фото: Укрінформ

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
Щурячі мікросоми та наночастинки благородних металів: які хімічні речовини й за скільки купували київські ВНЗ у 2024 році
09:00 Щорічно університети вкладають чималі кошти задля забезпечення освітнього процесу, зокрема розвитку лабораторно-дослідницької діяльності. Торік лише пʼять провідних ВНЗ — Шевченків університет, Київська політехніка,…
Banner
QlU7mDx4