Рада повернула доплати у розмірі 30 тис. гривень для тилових військовослужбовців

Рада повернула доплати у розмірі 30 тис. гривень для тилових військовослужбовців

Верховна Рада (ВР) підтримала законопроект, який передбачає повернення доплат військовим у розмірі 30 тис. гривень, які перебувають поза зоною бойових дій. Такі ж доплати були повернуті і для працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та поліцейським. 

Про це KВ стало відомо з повідомлення на сторінці в Facebook народного депутата Олексія Гончаренка (фракція “Європейська солідарність”). 


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Рада повернула 30 тисяч доплат військовим! За проголосували 277 народних депутати. Доплати діятимуть до кінця періоду воєнного стану. Важливо! Доплати повернули не лише військовим, а й працівникам ДСНС та поліцейським. Нарешті справедливість відновлена! Добилися цього!”, – повідомив Гончаренко. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Як зазначив Ярослав Железняк (фракція “Голос”), при прийнятті законопроекту №8312 “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правового регулювання питань, пов’язаних із здійсненням заходів правового режиму воєнного стану“ була підтримана поправка, яка повертає надбавку захисникам шляхом економії на скорочені зарплат для держслужбовців та менеджменту держпідприємств (до 10 мінімальних зарплат). 


“І тут головне, щоб повернення надбавок спрацювало: – скоріш за все потрібно змінювати Бюджет; – обмеження на зарплати до 10 мінзарплат це дуже мала економія. Навіть на 2% від запланованих видатків  не вистачить. Нагадаю, що ми в день на виплати військовим витрачали 2,7 млрд гривень”, – повідомив Железняк. 


Так народні обранці підтримали поправку, згідно якої “на період дії воєнного стану

військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного

захисту, поліцейським щомісячно виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 тис.  гривень незалежно від покладених на таких осіб завдань чи районів проходження

служби. Для таких осіб, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення

(здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території

України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави агресора, у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям

строкової служби), розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 тис. гривень

в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Положення цього пункту не поширюється на курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів та курсантів і слухачів закладів вищої освіти із специфічними

умовами навчання”. 


Крім того, на період військового стану заробітна плата, грошове

забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, крім органів місцевого

самоврядування) нараховуються у розмірі, що не перевищує десяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня 2023 року. При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуються суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та оплата щорічної відпустки.


Нагадаємо, в лютому в Україні змінився порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС. Зміниться підхід до виплат: додаткову грошову виплату скасують для тилових підрозділів та військовослужбовців, які перебувають поза зоною бойових дій. Водночас бійцям піднімуть зарплатню.


Читайте: Від 1 лютого тилові військовослужбовці не отримуватимуть таких доплат, як бійці на передовій

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4