Рада спростила процедуру отримання статусу ветерана

Рада спростила процедуру отримання статусу ветерана

Верховна Рада (ВР) прийняла у другому читанні та в цілому проект закону, який спрощує процедуру надання Захисникам і Захисницям України статусу учасників бойових дій (УБД). Згідно проголосованого документу, відтепер чиновники та цифровізована система мають самостійно збирати дані з усіх установ та відомств, необхідні для надання статусу УБД. Це саме стосуватиметься і процесу надання статусу особи з інвалідністю внаслідок війни або статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці.

Про це KВ дізналася з повідомлення народного депутата Ярослава Железняка (фракція “Голос”) за результатами голосування за згаданий законопроект на пленарному засіданні ВР 8 листопада 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Проект закону №9141 “Про внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” щодо спрощення процедури присвоєння статусу ветерана” у другому читанні та в цілому підтримали 278 народних депутатів. Законопроект авторства Єгора Чернєва (фракція “Слуга народу”) та інших депутатів прийнято і готується на підпис.

“Головна мета – зробити так, щоб не військовослужбовець бігав за папірцями, а папірці за нашими бійцями. Тепер чиновники та цифровізована система будуть самостійно збирати дані з усіх установ та відомств, необхідні для надання статусу УБД за поданням заявника. На весь процес виділяється не більше 30 днів”, – прокоментував у соцмережі прийняття документу його перший автор.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Прес-служба Апарату ВР інформує, що законопроект забезпечує оперативне подання на розгляд комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій документів Захисників та Захисниць України для подальшого оперативного прийняття рішення щодо надання статусу учасника бойових дій.

А саме, громадяни, які мають право на статус учасника бойових дій (зокрема, військовослужбовці ЗСУ) або їх представники, мають право подати заяву в паперовій або електронній формі до комісій з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій про бажання отримати відповідний статус. До цієї заяви можна додати відомості, необхідні для надання статусу учасника бойових дій, додати копії відповідних документів (за наявності), засвідчивши їх своїм підписом.

Читайте: Шмигаль озвучив ключові напрямки нової ветеранської політики, Зеленський чекає результатів за лічені місяці

У разі відсутності необхідних документів у заявника, вони, за заявою військовослужбовця, будуть витребовуватися в уповноваженого органу/особи у рамках міжвідомчої взаємодії суб’єктів владних повноважень протягом 5 календарних днів з дати надходження заяви. Запитувані документи мають бути надані не пізніше ніж через 15 календарних днів з дати надходження запиту (або ж має бути повідомлена обґрунтована причина їх відсутності).

Не пізніше ніж через 10 календарних днів після отримання відповідей на запити комісія з питань розгляду матеріалів про надання статусу учасника бойових дій приймає рішення про надання Захиснику чи Захисниці статусу учасника бойових дій.

Аналогічну процедуру встановлюється також при отриманні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни або статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України.

Згідно прикінцевих положень законопроекту, “Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування”.

Читайте: Парламент підтримав продовження воєнного стану та мобілізації

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Banner
QlU7mDx4