Усі укриття, що відносяться до фонду захисних споруд, мають бути відкриті та доступні під час повітряних тривог. Якщо ж укриття виявляться закритими під час тривоги – рятувальники разом з поліцією позрізають замки, щоб люди могли сховатись.
Про це повідомив офіційний портал Києва у відповідь на редакційний запит KВ.
“Балансоутримувачі мають цілодобово забезпечувати доступ населення до укриттів цивільного захисту за сигналів про повітряну загрозу.
Якщо ж укриття залишатимуться закритими під час тривоги – рятувальники разом з поліцією зрізатимуть замки, аби надати доступ мешканцям до захисних споруд.
Міська влада нагадує, що всі укриття, які належать до фонду захисних споруд та нанесені Департаментом муніципальної безпеки на мапу укриттів, мають бути відкриті та доступні для мешканців під час повітряної тривоги”, – йдеться у релізі Київської міської державної адміністрації (КМДА).
Столична держадміністрація закликає: якщо двері позначених на мапі укриттів зачинені під час повітряної тривоги, мешканці можуть зателефонувати рятувальникам або в поліцію за номерами “101” або “102”.
“Тоді замки на дверях просто зрізають, і доступ до укриття буде відкрито, аби люди були у безпеці. Такий досвід у нас уже є, на жаль, періодично ми отримуємо скарги на зачинені укриття і реагуємо відповідно”, – розповів директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук.
Як інформувала KВ у серпні ц.р., чимало киян досі натикаються на зачинені двері та некоректні номери телефонів з опублікованої міською владою мапи укриттів. Так, у середмісті столиці, на вулиці Тургенівській, активісти виявили “укриття”, на наявність якого вказує табличка, але приміщення мало придатне для цієї функції.
Читайте: Всі в укриття: адреси бомбосховищ Київської області
Фото: “Українська правда”