Римо-католицька парафія Києва закликає владу повернути костел святого Миколая вірянам

Римо-католицька парафія Києва закликає владу повернути костел святого Миколая вірянам

Римо-католицька парафія святого Миколая в Києві звернулася до Президента України, прем’єр-міністра та міністра культури з вимогою виконати зобов’язання щодо повернення костелу релігійній громаді. Парафіяни висловлюють занепокоєння бездіяльністю влади, яка ігнорує меморандуми та петицію, підписану понад рік тому. Настоятель храму наголошує на необхідності порятунку будівлі, що постраждала під час обстрілів.

Про це КВ повідомили в парафії костелу св. Миколая.

Повідомляється, що вже минув рік, як 13 січня 2024 року достроково було набрано необхідні 25 тисяч підписів під петицією до Кабінету Міністрів України щодо поверненя костелу св. Миколая в м. Київ релігійній громаді Римсько-католицької Церкви, однак ніяких дій з боку влади зроблено не було. Попри зібрані підписи під петицією та укладені меморандуми, питання повернення залишається відкритим, що викликає обурення серед парафіян і культурної спільноти.

«Запуск петиції став свідченням нашого прагнення зберегти цей костел для майбутніх поколінь. Ми об’єдналися заради спільної справи, і ваша підтримка допомогла досягти мети. Хочемо ще раз подякувати всім хто долучився до підписання, а також сприяв поширенню та висвітленню. На жаль, попри всі наші зусилля та величезну кількість підписів, влада так і не виконала жодного зі своїх зобов’язань», – йдеться в повідомленні на офіційній сторінці парафії костелу св. Миколая.

Як повідомили у парафії костелу святого Миколая, зважаючи на невиконання меморандуму від 2021 року та додаткової угоди 2023 року, які зобов’язували Міністерство культури повернути храм до 1 травня 2024 року, релігійна громада направила листи до Президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та міністра культури та стратегічних комунікацій Миколи Точицького.

«Просимо Вас почути голос справедливості і сподіваємось, що саме Ви станете тим, хто увійде в історію, як той хто нарешті поставить крапку наслідкам радянського режиму в нашій країні та закінчить процес повернення костелу релігійній громаді. І ми разом зможемо з гордістю сказати, що ми зробили все, щоб врятувати цю пам’ятку для наступних поколінь. Нехай бюрократичні бар’єри не будуть перешкодою відновленню історичній справедливості. Повернення храму його вірянам – це справедлива і добра справа. Справедливі і добрі справи – це кроки до спасіння душі. Тому закликаємо Вас прискорити вирішення цього питання і довести, що права громадян та культурна спадщина у нашій країні – це не порожні слова», – йдеться у листах до можновладців.

У супроводі листів парафіяни передали символічний розпис на склі, створений Яною Таргонею, парафіянкою і художницею. Цей фрагмент скла був пошкоджений під час російської атаки 20 грудня 2024 року.

«Сумно спостерігати за бездіяльністю органів влади. Держава взяла на себе зобов’язання повернути костел, але Уряд нічого для цього не робить. А в зв’язку з останніми подіями, коли напередодні Різдва від ворожої атаки по столиці постраждав і наш костел, питання порятунку храмової будівлі стоїть дуже гостро. Щоб провести елементарні заходи ліквідації наслідків обстрілу ми зіткнулися з різними бюрократичними перепонами. Та ми будемо й надалі домагатися справедливості. Храм має бути повернутий парафії та врятований від руйнування», — наголосив настоятель парафії св. Миколая о. Павло Вишковський ОМІ.

Як інформувала КВ, костел св. Миколая все ще знаходиться у стадії відновлення після того як 3 вересня 2021 року в храмі сталася пожежа. Наприкінці січня 2022 року було завершено протиаварійні роботи в будівлі, кошти зібрали представники бізнесу та благодійники. Після пожежі Київсько-Житомирська дієцезія РКЦ в Україні закликала передати постраждалий костел в управління парафії. 1 червня 2022 року столичний костел святого Миколая мали передати у постійне користування громаді.

Читайте: Костел святого Миколая буде переданий у постійне користування  громаді

Передачі святині так і не відбулося. Згодом прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив,що Мінкульт вживатиме всіх заходів для передання костелу св. Миколая в Києві релігійній громаді Римсько-католицької церкви (РКЦ) до 1 травня 2024 року. Парафія очікувала передачі святині, але на жаль цього знову не сталось.

Читайте: Довгоочікуваної передачі не відбулося: у костелі святого Миколая відбулася Свята Літургія

3 вересня 2024 року, коли виповнилося три роки з пожежі у костелу св. Миколая, релігійна громада, нагадала, що обіцянки влади все ще лишились невиконаними.

Читайте: Мінкульт продовжує ігнорувати виконання зобов’язань щодо передачі приміщення костелу Св. Миколая, – релігійна громада

5 листопада 2024 року закінчився термін дії Меморандуму між римсько-католицькою парафією св. Миколая в Києві та Міністерством культури та інформаційної політики (нині Міністерство культури та стратегічних комунікацій), умови якого міністерство не виконало вже вдруге.

Читайте: Мінкульт знову не виконав обіцянки повернути костел св. Миколая у Києві релігійній громаді

Внаслідок удару росії по столиці 20 грудня в костелі св.Миколая були пошкоджені шибки на вежах та вітраж на головному фасаді.  

Читайте: Вибуховою хвилею пошкоджено вітражне скло у костелі Святого Миколая

Напередодні Різдва, 24 грудня, костел св. Миколая відвідав голова римської курії зі справ милосердя – кардинал Конрад Краєвський. Він розпочав свій візит до костелу з молитви про справедливий мир в Україні і про повернення святині парафії (це обіцяла вірянам та спочилому папі Йоану Павлу ІІ українська влада ще у 2001 році).

Читайте: Постраждалий від рособстрілу костел святого Миколая перед Різдвом відвідав кардинал з Ватикану

А 25 грудня у костелі, який перебуває у катастрофічному стані після пожежі, провели повне святкове різдвяне богослужіння. Завдяки зусиллям парафіян споруду частково відновлено, і всі охочі можуть відвідати святиню.

Читайте: У костелі Святого Миколая провели різдвяне богослужіння попри пошкодження внаслідок атаки рф (відео)

Фото: Парафія костелу св. Миколая

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
09:00 В історії запланованого будівництва житлового комплексу (ЖК) “Franklin Concept House” на місці садиби Осипа Родіна (вул. Олеся Гончара, 71) може трапитися несподіваний фінал.…
Правоохоронці зупиняють скандальну забудову в курортній Пуща-Водиці
Правоохоронці зупиняють скандальну забудову в курортній Пуща-Водиці
09:00 Столичні правоохоронці мають непогані шанси повністю зупинити зведення котеджного містечка (КМ) “Пуща Residence” на вул. Квітки Цісик в Оболонському районі (у курортній зоні…
Справи насущні: скільки та на що у грудні 2024-го витрачала Миронівка
Справи насущні: скільки та на що у грудні 2024-го витрачала Миронівка
09:00 Грудень 2024 року в Миронівці відзначився рекордною сумою бюджетних замовлень – майже 67 млн гривень. Справа в тому, що в цей час займалися…
Banner
QlU7mDx4