Оперативний штаб при Кабінеті міністрів вирішив відмовитися від державного регулювання цін на пальне, одночасно зберігши граничну межу ціни на бензин у 52 гривні за літр, на дизпаливо – 58 гривень за літр.
Про це KВ стало відомо з повідомлення першого віце-прем’єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко в ефірі телемарафону “UA Разом”.
“У нас була дискусія з операторами ринку сьогодні, і за підсумками сьогоднішнього засідання штабу виникла домовленість, що ми з боку держави призупинили цінове регулювання, щоб оператори ринку могли наситити ринок необхідним ресурсом. Щоб вони могли мати весь доступний ресурс на європейському або навіть не європейському ринку транспортувати в Україну”, – сказала Юлія Свириденко. Її цитує “Інтерфакс-Україна”.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
“При цьому ми, звичайно, очікуємо, що граничні ціни на дизпаливо будуть не більше 58 гривень, на бензин – не більше 52 гривні. Щойно ми відчуємо, що оператори зловживають становищем, ми запроваджуватимемо щодо них санкції. Моніторитимемо ситуацію щодобово”, – зазначила Свириденко.
За її словами, це рішення дозволить скоротити черги за пальним на автозаправках і відновити баланс на ринку “вже найближчими тижнями”.
Раніше уряд на період дії карантину щодо Covid запровадив держрегулювання цін на АЗС, встановивши граничні рівні торговельної надбавки до середньої ціни реалізації палива.
Додано. Пізніше на Урядовому порталі було оприлюднено постанову №594 від 17 травня 2022 року про зупинення дії норми про граничний рівень надбавки.
Як інформувала KВ, 29 квітня ц.р. Кабмін підвищив граничний рівень торговельних надбавок на пальне, яке реалізують мережі автозаправних станцій. Уряд прийняв зміни до державного регулювання цін, щоб на АЗС не було дефіциту бензину та дизпалива. Однак це не вирішило проблеми, дефіцит нікуди не подівся, а ціни на “чорному ринку” пального взлетіли.
Читайте: Уряд дозволив АЗС підвищити ціни на бензин та дизпаливо, щоб уникнути дефіциту пального
Фото: Forbes.ua