Скандал навколо реконструкції скверу по пров. Чеховському: кияни висловили протест

Скандал навколо реконструкції скверу по пров. Чеховському: кияни висловили протест

Новий скандал розгорається в Києві через плани ремонту та можливої забудови скверу в провулку Чеховському в історичному центрі столиці. Мешканці будинку №11 у Шевченківському районі виступили проти вирубки дерев і непогодженого з громадою капітального ремонту, який має виконати до кінця року ПП “Ріалбуд” за понад 6 млн гривень. Компанія має сумнівну репутацію, зокрема, через участь у кримінальних провадженнях щодо розкрадання бюджетних коштів і численні скарги на якість виконаних робіт у минулому. 

Як передає кореспондент КВ, мешканці будинку №11 по провулку Чеховському висловили протест проти вирубки дерев та будівництва, яке, за їх словами, не погоджено з громадою. 

На будівельному паркані, що оточує сквер, вони розмістили оголошення із закликом зупинити несанкціоновані роботи.

“Мешканці будинку №11 пров.Чеховський. Проти вирубки дерев та непогодженої з громадою забудови”, – йдеться в оголошені. 

Скандал навколо реконструкції скверу по пров. Чеховському: кияни висловили протест

Скандал навколо реконструкції скверу по пров. Чеховському: кияни висловили протест

Як раніше повідомляла КВ, відповідно до тендерного оголошення Київського комунального об’єднання зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста “Київзеленбуд”, у сквері планується капітальний ремонт, який триватиме з вересня по грудень 2024 року. Генеральним підрядником виступає ТОВ ПП “Ріалбуд”, який виграв тендер на суму понад 6,1 млн гривень і є єдиним учасником закупівлі.  

Попередньо у липні “Київзеленбуд” вже оголошував тендер і шукав підрядника для ремонту цього скверу у Шевченківському районі. За ремонт мали тоді намір заплатити іншу суму – трохи більше 6,3 млн гривень. Проте торги не відбулися. Причина відміни – відсутність пропозицій для участі у відкритих торгах в строк.

Договір з ПП “Київзеленбуд” підписало ще 24 вересня. Проєкт передбачає оновлення скверу, що розташований у Шевченківському районі, однак місцеві мешканці стурбовані можливим знищенням зеленої зони та недотриманням процедури погодження з громадськістю. 

ПП “Ріалбуд” – добре відоме в Києві та столичному регіоні підприємство. ПП “Ріалбуд” (до квітня 2021 року – ПП “Татоян”) зареєстровано в 2009 році в Богуславі Київської області. Статутний капітал – 150 тис. гривень. Засновник та кінцевий бенефіціар – Арташес Татоян. Директор – Олексій Горбач.

Арташес Татоян – депутат Київської обласної ради від партії “Європейська солідарність”. На місцевих виборах 2015 року (партія “Рідне місто”), 2019 та 2020 роках (Аграрна партія України) Арташес Татоян обирався в Богуславську міську раду.

Читайте: Вони пройшли: список депутатів Київської обласної ради від “Європейської Солідарності”

За даними Clarity Project, в результаті участі в публічних закупівлях ПП “Ріалбуд” уклало 870 договорів на понад 852 млн гривень.

Читайте:  Обрані підрядники: компанія депутата Київської облради за 18 млн гривень відремонтує чотири прибудинкові території Голосіївського району

ПП “Ріалбуд” також фігурує в декількох кримінальних провадженнях. Зокрема, з квітня 2020 року правоохоронці розслідують розкрадання коштів на дорожніх підрядах у Кагарлицькому, Миронівському та Богуславському районах (провадження від 03.04.2020 року № 12020110000000213), які ПП “Ріалбуд” виконувало впродовж 2016-2019 років. За інформацією поліції, розтрата відбувалась “шляхом неякісного виконання будівельно-ремонтних робіт”. Безпосередньо Арташеса Татояна підозрюють в організації схеми розкрадання бюджетних коштів.

До речі, в 2019 році жителі будинку №6 вулиці Феодосівської Голосіївського району були незадоволені якістю виконання на той час ПП “Татоян” капремонту асфальтового покриття у їх дворі. Вони скаржилися, що під час виконання робіт для жителів не облаштували тимчасові проходи і вони змушені були ходити по пилу та бруду.

Читайте: Тилові потреби: у 2023 році в Києві замовили ремонти асфальту у дворах майже на 140 млн гривень

Фото: КВ

КиївВлада

Інна Міхно

 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4