Справу псевдореабілітиційних центрів Київщини направлено до суду

Справу псевдореабілітиційних центрів Київщини направлено до суду

Слідчі поліції Києва зібрали доказову базу вини фігурантів, які від імені громадських організацій під виглядом лікування нарко- та алкозалежності незаконно утримували 25 громадян. Серед методів “лікування”: фізична сила, психологічний вплив, а також сильнодіючі медичні препарати, які пригнічують свідомість. Фігурантам справи загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.

Про це KВ стало відомо з повідомлення поліції Києва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Злочинне угруповання, яке організувало мережу псевдореабілітаційних центрів у столиці та в Київській області було викрито, а його членів затримано у січні 2023 року.

“В ході досудового розслідування поліцейські з’ясували, що зловмисники пропонували послуги з лікування осіб від алкоголізму і наркоманії та прикривалися діяльністю громадських організацій. Така “реабілітація” коштувала від десяти до п’ятнадцяти тисяч гривень (на мысяць – КВ), а розміщувалися центри в орендованих приватних будинках. Втім, дозвільних документів на здійснення медичної практики фігуранти не мали. Вони підшукували клієнтів через оголошення в Інтернеті, але насправді не надавали їм ніякого лікування та насильно утримували потерпілих проти їх волі”, – сказано в поліцейському рілізі.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Поліцейські встановили, що фігуранти застосовували до потерпілих фізичну силу, психологічний вплив, а також сильнодіючі медичні препарати, які пригнічують свідомість. Таким чином від дій зловмисників постраждало 25 осіб.

“Там у людей відбирали мобільні телефони та всі особисті речі, обмежували будь-які їхні контакти з рідними та забороняли покидати приміщення. Самі ж приміщення були облаштовані решітками, а з вікон зняті віконні ручки, щоб унеможливити будь-які спроби втечі”, – додають столичні прокурори.

Учасникам організованої злочинної групи було повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 146 Кримінального кодексу України – незаконне позбавлення волі, вчинене організованою групою або такі, що спричинили тяжкі наслідки. 

За інформацією Київської міської прокуратури, після проведення слідчих дій 23 особи звернулися до правоохоронців з заявами про їх незаконне позбавлення волі та утримання проти волі протягом тривалого часу (а загалом у закладах перебувало близько п’ятдесяти осіб).

Наразі правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували матеріали до суду для розгляду справи по суті. Фігурантам загрожує від п’яти до десяти років позбавлення волі.

Читайте: На Київщині та у столиці викрили мережу “реабілітаційних центрів”, де примусово утримували людей (фото, відео)

Фото: поліція Києва

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Нацполіція розслідує розкрадання бюджету на капітальних ремонтах зелених зон Києва
Нацполіція розслідує розкрадання бюджету на капітальних ремонтах зелених зон Києва
09:00 Нацполіція розслідує чергові факти можливих “бюджетних розпилів” при проведенні низки капітальних ремонтів столичних зелених та “відпочинкових” зон. В рамках кримінального провадження, відкритого в…
Хліб та міни: як сапери та фермери очищують Київщину від мін та вибухівки
Хліб та міни: як сапери та фермери очищують Київщину від мін та вибухівки
09:00  Тисячі гектарів родючих сільгоспугідь Київщини заміновані вибухонебезпечними предметами. Якнайшвидше очищення від цих залишків війни важливе не лише для економіки країни, а й для…
У Києві планово обстежать 20 шляхопроводів, естакад та мостів
У Києві планово обстежать 20 шляхопроводів, естакад та мостів
15:00 До кінця цього року за результатами тендерів КП “Київавтошляхміст” 20 столичних шляхопроводів, естакад та мостів мають технічно обстежити. За відповідні роботи КП готове…
Banner
QlU7mDx4