Україні від США надійшов 1 млрд доларів, що забезпечений доходами від заморожених російських активів. Ще 1 млрд доларів Україна отримала від Японії та Великої Британії у межах програми Світового банку на підтримку реформ державної політики та інституцій. Наступного року уряд очікує 38 млрд доларів зовнішнього фінансування для покриття найважливіших невійськових бюджетних видатків.
Про це КВ дізналася з повідомлень Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
“Україна отримала 1 млрд доларів від Японії та Великої Британії. Транш надійшов під гарантії від урядів цих держав у межах програми DPL Світового банку (Development Policy Loan – інструмент фінансової підтримки, який надається країнам для реалізації реформ державної політики та інституцій – КВ). Залучені кошти спрямуємо на зміцнення нашої економіки та фінансування пріоритетних видатків у соціальній та гуманітарній сферах”, – повідомив Шмигаль.
Він також поінформував, що Україні від США надійшов 1 млрд доларів, що забезпечений доходами від заморожених російських активів – “перший транш із запланованих 20 млрд доларів, які Сполучені Штати готові виділити за рахунок використання знерухомлених російських активів у межах ініціативи G7”.
Читайте: Мінсоцполітики спрямує 15 млрд грн невикористаних коштів на придбання житла ВПО
На засіданні Кабміну, що відбулось сьогодні, Прем’єр-міністр узагальнив картину макрофінансової допомоги Україні, що надійшла до нас упродовж 2024 року.
Шмигаль нагадав, що за рахунок податків, зборів, внутрішніх позик “у повному обсязі фінансуємо наші Сили оборони”.
Завдяки міжнародним партнерам Україна покриває цивільні видатки; цьогоріч, за словами Шмигаля, такі:
- “понад 16 млрд євро отримали від ЄС за програмою Ukraine Facility. Майже 5,4 млрд доларів — за програмою співпраці з МВФ. Пройшли вже шостий перегляд програми, і вчора Україні перерахували новий фінансовий транш.
- Також вагомою є підтримка США, Світового банку, Японії, Канади та інших партнерів. Лише пряма бюджетна підтримка за цей рік складе близько 41 млрд доларів”.
З цих грошей, сказав прем’єр, за 11 місяців 2024 року “понад 510 млрд грн з державного бюджету було виділено на соціальне забезпечення, 140 млрд грн — на програму державних медичних гарантій, 163 млрд грн — на трансферти місцевим бюджетам”.
“Чітко розуміємо, звідки будемо брати кошти наступного року. Очікуємо залучити понад 38 млрд доларів зовнішнього фінансування для покриття найважливіших невійськових бюджетних видатків. А також отримати кошти від заморожених російських активів”.
Читайте: Україна отримала 1,1 млрд доларів від МВФ
Як інформувала КВ, учора Україна отримала 1,1 млрд доларів від Міжнародного валютного фонду (МВФ) – шостий транш за спільною програмою в межах Механізму розширеного фінансування Extended Fund Facility (EFF). За програмою EFF Україна вже отримала від МВФ 9,8 млрд доларів, а має загалом отримати 15,6 млрд доларів. Наступні заходи, які Україна повинна буде вжити, щоб отримати чергові транші, визначено у спільному Меморандумі України та МВФ про економічну та фінансову політику. Зокрема, це продовження структурних реформ, що охоплюють державні фінанси, фінансовий сектор, монетарну та валютно-курсову політику, урядування, боротьбу з корупцією та енергетичний сектор.
Фото: ілюстративне, Громадське
Олексій Ігнатьєв