Столичну Арку Свободи (раніше відому як дружби народів) поки не демонтуватимуть, – ЗМІ

Столичну Арку Свободи (раніше відому як дружби народів) поки не демонтуватимуть, - ЗМІ

Арка Свободи українського народу (колишня Арка дружби народів) у Києві є пам’яткою історії місцевого значення, а отже, за законом її заборонено заборонено зносити, змінювати або переносити. Таку відповідь журналісти отримали від столичної влади на запит про долю об’єкту, який в Інституті національної пам’яті вважають одним з символів російського імперіалізму.

Про це KВ дізналася з повідомлення ВВС Україна.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Журналісти посилаються на відповідь КМДА, отриману ними на інформаційний запит.

“У відповідь на запит ВВС Україна про долю арки, у КМДА відповіли, що “Арка Свободи українського народу” є пам’яткою історії місцевого значення, які згідно з законом заборонено зносити, змінювати чи переносити. Утім і переносити арку немає куди, бо музею тоталітаризму, чи музею “радянської історії” поки що не існує. У столиці лише розглядають ідеї, як такий музей створити”, – сказано в матеріалі BBC News Україна.

У ньому тиакож вказується, що в січні 2024 року робоча група КМДА ухвалила рішення арку зберегти, запропонувавши Міністерству культури зарахувати арку до об’єктів монументального мистецтва. 

Як інформувала KВ, у висновку експертної комісії Українського інституту національної пам’яті з питань визначення належності об’єктів до символіки російської імперської політики йдеться про те, що згадана арку належить до символіки російської імперської політики й підлягає повному демонтажу.

Читайте: Арка “дружби народів” у Києві підлягає демонтажу як символ російської імперської політики, – Інститут нацпам’яті

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
09:00 У столиці тривають скандали навколо будівельних робіт на залишках фундаменту Палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського. Так, у березні суд в рамках кримінальної справи…
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
09:00 Протягом квітня поточного року вартість всіх замовлень Києва перевищила 5,5 мільярда гривень. Другий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на різноманітні ремонти та…
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
09:00 Департамент екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації (КОДА) у 2024 році значно збільшив кількість відмов в наданні дозволів на викиди забруднюючих речовин в…
Banner
QlU7mDx4