Постійна комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами та громадська організація “Нова Вирлиця” об’єдналися над вирішенням важливих проблем, що стосуються впорядкування озера Вирлиця та покращення транспортної інфраструктури Дарницького району столиці.
Як стало відомо KV, такий висновок можна зробити за результатами розгляду на засіданні транспортної комісії Київради 2 лютого проекту рішення “Про вирішення організаційних питань по розвитку транспортної інфраструктури, зон рекреації та збереження озера Вирлиця”, переданого Київраді в рамках місцевої ініціативи ГО “Нова Вирлиця”.
“2 лютого 2022 року відбулось засідання Постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв’язку та реклами. Серед інших питань Порядку денного засідання комісії розглядались пропозиції проєкту рішення Київської міської ради “Про вирішення організаційних питань по розвитку транспортної інфраструктури, зон рекреації та збереження озера Вирлиця” за дорученням заступника міського голови – секретаря Київської міської ради від № 08/231-29/ПР, відповідно до процедури місцевої ініціативи яку реалізувала ГО “Нова Вирлиця”… Вдячний членам комісії за надану можливість ґрунтовно аргументувати важливість, необхідність та значимість реалізації внесених ІГ пропозицій підтриманих дарничанами. В цілому пропозиції були підтримані членами комісії, як слушні і доцільні, тим більше що всі ці питання в різний час вносились до різноманітних ініціатив самої комісії у вигляді пунктів міських програм, стратегій розвитку міста, або як проєкти рішень самих депутатів”, – написав за результатами засідання комісії член правління ГО “Нова Вирлиця” Олександр Лисенко.
Варто зазначити, що громадська ініціатива своїм проектом пропонує вирішити низку важливих транспортних питань в Дарницькому районі, серед яких, зокрема, питання створення в районі Вирлиці перехоплюючого паркінгу; питання берегоукріплення озера Вирлиця; створення дублюючого проїзду у напрямку Бортничів; будівництво в районі озера Вирлиця транспортної розв’язки.
Члени транспортної комісії, у свою чергу, висловили підтримку цим ініціативам. Так, начальник КП “Київський метрополітен” Віктор Брагінський, зазначив, що ініціатива є вкрай важливою для захисту метро від можливого підтоплення.
“Фахівці цих організацій визначили, що для уникнення негативного впливу в майбутньому на тунелі, а також можливого підтоплення станції, необхідно провести комплекс робіт з украплення і закріплення ґрунтів. Це значне фінансування, десятки мільйонів гривень. Тому дане рішення (запропоноване, зокрема, місцевою ініціативою, – ред.) я однозначно буду підтримувати, тому що це в майбутньому дасть нам можливість заощадити кошти”, – сказав Віктор Брагінский.
А голова транспортної комісії Олексій Окопний звернув увагу загалом на корисність громадських ініціатив для розвитку міста.
“Я впевнений, що питання, які порушені в проекті рішення, які стосуються транспортної інфраструктури (запропоновані місцевою ініціативою, – ред.) – вони є достатньо влучні… Вважаю, що питання, які стосуються громадських ініціатив, треба вислуховувати в обов’язковому порядку”, – наголосив за результатами розгляду місцевої ініціативи Олексій Окопний.
Фото: mapio.net