У Чорному морі через аварію російських танкерів з нафтопродуктами гинуть дельфіни (фото)

У Чорному морі через аварію російських танкерів з нафтопродуктами гинуть дельфіни (фото)

У Сорному морі після розливу мазуту внаслідок аварії двох російських танкерів знайшли десятки мертвих дельфінів.

Про це, як стало відомо КВ, повідомляє науково-екологічний центр порятунку дельфінів Дельфа.

Зазначається, що причиною загибелі дельфінів могла стати гостра інтоксикація парами мазуту, отруєння рибою або водою. Екологи заявили, що ситуація кваліфікується як масовий викид.

«Катастрофа танкерів 15.12.24 викликала екологічну катастрофу в Чорному морі і на узбережжі Краснодарського краю. 50 км найкращих у країні пляжів залито мазутом, і він продовжує витікати із затонулих танкерів. Уздовж анапського узбережжя дрейфує величезна пляма мазуту, який незабаром викине на берег. Він уже й на Таманському півострові. Їм вкрито сотні морських птахів, і таких будуть тисячі. Гинуть дельфіни. Тисячі людей виходять на очищення, рятують птахів, жертвують гроші, допомагають чим можуть. Але масштаб біди вимагає такого ж масштабного залучення і держави, і великого бізнесу – цього немає. Сил та засобів виділяється вкрай недостатньо, необхідні заходи не вживаються. Замість бульдозерів мазут змушені прибирати люди лопатами та совками, дихаючи отруйними парами. Зібраний у мішки мазут не вивозиться вчасно, а йде назад у пісок. Люди вибиваються з сил, мазут розповзається все далі, гинуть нові птахи. Минуло вже 6 днів, а з аварійного танкера Волгонефть-239, викинутого на берег, так і не розпочато відкачування мазуту – а там його тисячі тонн. Нафтовий розлив на морі так і не локалізовано», — повідомили в Центрі порятунку дельфінів.

У центрі Дельфа додали, що з 15 грудня 2024 року по 23 грудня зафіксували 19 загиблих дельфінів. Станом на 24 грудня знайшли ще 11 тіл дельфінів.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук повідомила, що попередньо збитки внаслідок аварії двох танкерів у Керченській затоці можуть сягати 14 млрд. доларів.

“Основні зусилля спрямовані на документування фактів забруднення, моделювання поширення забруднення та оцінку його впливу на екосистеми. Ми вже підготували звернення до Секретаріату Комісії із захисту Чорного моря від забруднення з повідомленням про інцидент та пропозицією скликати позачергове засідання Комісії та провести незалежну експертизу стану вод, донних осадів і морської екосистеми. Зараз спільно з МЗС та Мінінфраструктури готуємо звернення до відповідних конвенцій ООН, UNEP, ЮНЕСКО, Європейського Союзу, Міжнародної морської організації (IMO)”, – зазначила Грінчук.

“Зараз усі бачать наслідки катастрофи в Чорному морі – мазут, що забруднює узбережжя. росія використовує дуже старі посудини – по 50 років, – використовує все що завгодно, щоб тільки заробити гроші. Це загроза повномасштабна – і з погляду фінансування війни, і з погляду шкоди для природи”, – заявив Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні 23 грудня.

Як писали ЗМІ, 15 грудня в Керченській протоці зазнали аварії одразу два російські танкери Волгонефть-212 і Волгонефть-239, завантажені нафтопродуктами. Після аварії в Керченській протоці супутники зафіксували біля узбережжя російської Анапи пляму мазуту площею 100 кв. км. У Greenpeace Україна повідомили, що у води Керченської протоки, що з’єднує Чорне та Азовське моря, внаслідок аварії двох російських танкерів можуть вилитися 4300 тонн мазуту і, можливо, інших нафтопродуктів.

Читайте: Повітряні Сили знищили танкер “Механік Погодін”, який був для росіян як пункт управління

Фото: Центр порятунку дельфінів

КиївВлада

Олійникова Оксана

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
Оператор-навідник БпЛА 100 омбр Олексій Свєтлаков: Творчість в умовах війни
14:06 У вирі щоденних випробувань, які несе війна, людина шукає додаткової опори, засобу відволіктися та розвантажитись. Для Олексія Свєтлакова, 49-річного оператора-навідника БпЛА з аеророзвідки…
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
Київ проти Київщини: суд визнав незаконним “захоплення” 1,8 тис. га столичних земель
09:00 Столична міськрада виграла перший раунд судового спору щодо оскарження Схеми планування території Київщини. Юристи муніципалітету столиці змогли довести, що Київоблрада, затверджуючи цей документ…
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” - цього разу у 1,5 раза дорожче
В Ірпені вчергове стартує відбудова стадіону “Чемпіон” – цього разу у 1,5 раза дорожче
09:00 В Ірпені стартує капремонт центрального стадіону “Чемпіон”, пошкодженого російською армією на початку повномасштабного вторгнення. Кошти на відбудову цього спортивного обʼєкту збирали з усього…
Banner
QlU7mDx4