У столиці директора одного з комунальних підприємств при Київській міській державній адміністрації (КМДА) підозрюють в організації незаконного видобуток корисних копалин. На території заповідника “Урочище Церковщина” фігурант видобував цегельного-черепичну сировину. Сума збитку державі становить майже 2 млн 230 тис. гривень.
Про це, як передає KВ йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції у Києві.
Згідно з повідомленням, правопорушником виявився директор одного з комунальних підприємств при КМДА, 1959 року народження. Чоловік здійснив незаконний видобуток цегельно-черепичної сировини тобто суглинку, з території “Урочищи Церковщина”, оголошеного ландшафтним заказником місцевого значення.
Зазначається, що у подальшому чиновник мав намір використати матеріал у власних цілях для засипання пазух будівлі гімназії, які утворились внаслідок будівельних робіт.
“Таким чином він хотів “зекономити” на замовленні спеціальних матеріалів для усунення вибоїн. Тож фігурант уклав договір з представниками приватного підприємства про безоплатну допомогу, аби здійснити забір суглинку, на що вони погодились не знаючи про злочинний умисел”, – йдеться в повідомленні.
Проведенням низки експертиз слідство довело, що зразки ґрунту, вилучені на місці незаконного видобутку є суглинками, які входять до переліку корисних копалин.
Правоохоронці зауважили, що таким чином зловмисник спричинив збитки державі на суму майже 2 млн 230 тис. гривень, що встановлено та підтверджено спеціалістами Державної екологічної інспекції столичного округу.
Фігуранту повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 240 Кримінального кодексу України – незаконне видобування корисних копалин місцевого значення, вчинене службовою особою з використанням службового становища на території природно-заповідного фонду. Чоловіку загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.
Нагадаємо, у Київській області правоохоронці викрили організаторів незаконного видобутку корисних копалин. На території Боярської ОТГ “бізнесмени” без спецдозволів та техпроєкту видобули понад 147 тисяч тонн піску на 118 млн гривень. Надалі вони реалізовували його фізичним та юридичним особам на власних торгових будмайданчиках.
Читайте: Посадовці лісгоспу з Київщини постануть перед судом за вирубку дерев на понад 17 млн гривень
Фото: ГУ Нацполіції в Києві