Синоптики попереджають киян та жителів Київщини про надзвичайний рівень пожежної небезпеки, який триватиме щонайменше до 13 травня. Ситуація ускладнюється роботами з розмінування в області.
Про це KВ дізналася з повідомлення Київської міськдержадміністрації (КМДА).
Синоптики попереджають, що до 13 травня в Києві та області існує надзвичайна ймовірність пожежної небезпеки. У КМДА також нагадують про роботи з розмінування, які тривають й досі.
“Пам’ятайте, у передмісті й досі тривають роботи з розмінування. Частина лісових територій була зоною бойових дій і там можуть залишатись вибухонебезпечні предмети. Це несе ризики не лише для громадян, але й для вогнеборців у разі пожежі. Будьте свідомими!” – закликав перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Читайте: За добу на Київщині знешкоджено 432 вибухонебезпечних предмети, – КОВА
Він нагадав про жорстку заборону палити сухостій та про види покарання за порушення такої адміністративної відповідальності.
Так, згідно зі статтею 77-1 КУпАП штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах становить:
-
для громадян: 180 – 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 – 6120 грн);
-
для посадових осіб: 900 – 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 – 21420 грн).
Штраф за випалювання рослинності у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду становить:
-
для громадян: 360 – 720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120 – 12240 грн.);
-
для посадових осіб: 1260 – 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420 – 30600 грн).
Нагадаємо, у Києві продовжує діяти заборона на відвідування лісопаркових зон поза межами житлових масивів. Навколо столиці, де йшли важкі бої, тривають роботи з розмінування, тому зі звичними для українців вилазками в ліси та інші зелені зони потрібно почекати.
Читайте: Киянам нагадали про заборону відвідувати ліси та зелені зони поза межами житлових масивів
Фото: Конкурент