У столиці власники підвальних приміщень почали отримувати повідомлення про необхідність забезпечення цілодобового доступу до них. У разі невиконання вимог утримувачів підвалів попереджають про примусове відкриття приміщення та навіть тимчасове вилучення “нерухомого майна” (підвалу).
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні на Facebook – сторінці спільноти Солом’янського району.
У листі посилаються на рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА. Зазначається, що особисту відповідальність за доступ населення до укриття покладено на балансоутримувачів приміщень.
Відповідно, власники підвалів, які визначені як “найпростіше укриття цивільного захисту” мають забезпечити доступ до нього і в нічний час під час повітряних тривог.
У разі невиконання вимоги, порушників попереджають про можливе тимчасове вилучення приміщення. Також доступ до зачинених підвалів планують забезпечувати силами аварійних служб міста.
Нагадаємо, 2 червня 2023 року столична постійна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій ухвалила рішення про цілодобовий доступ до укриттів. Рішення обовʼязкове до виконання всім установам і закладам. Патрульна поліція допоможе перевіряти доступність укриттів під час повітряної тривоги в комендантську годину.
Також на базі Департаменту муніципальної безпеки КМДА буде сформовано 10 мобільних груп за участю громадських активістів, що перевірятимуть стан укриттів та цілодобовий безперешкодний доступ до них населення.
Читайте: КМДА формує мобільні бригади для перевірки стану укриттів, які мають бути відкритими цілодобово
Водночас, як інформувала KВ, у столиці за добу від запуску застосунку для відгуків щодо стану укриттів кияни надіслали більше тисячі скарг. Половина повідомлень стосувалася закритих укриттів, ще чверть дописувачів зазначила, що у них поблизу взагалі відсутні сховища.
Читайте: У “Київ Цифровий” за добу надійшло понад тисячу скарг на укриття
Фото: “Вікна-новини”