У Києві ялинки у парках та скверах обробляють антивандальною речовиною

У Києві ялинки у парках та скверах обробляють антивандальною речовиною

У столиці з метою захисту хвойних дерев та кущів від варварського знищення їх обробляють спеціальними засобами зі специфічним “аромасюрпризом”. Також, триває лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду.

Про це KВ дізналася із повідомлення видання “Великий Київ”, посилаючись на комунальні підприємства по утриманню зелених насаджень (КП УЗН) столиці.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначається у повідомленні, репеленти, якими обробляють вічнозелені дерева, на вулиці не завдають ніякого шкідливого впливу, але якщо таку ялинку (сосну) занести до приміщення – речовина почне виділяти стійкий неприємний запах.

“Хочемо закликати усіх киян та гостей міста не бути байдужими до зеленої окраси та берегти природу!”, – йдеться у повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Також, у пресслужбі КП “Київзеленбуд” наголосили, що у Києві триває лікування вікових дерев, що мають статус об’єкта природно-заповідного фонду. 

“Це 18 ботанічних пам’яток природи місцевого значення: “Сирецький дуб”, “Віковий дуб”, “Катальпа красуня”, “Перунів дуб”, “Дуб довгожитель”, “Партизанський дуб”, “Святошин клен”, “Вікове дерево груші”, “Дуб Янати”, “Дуб Котова”, “Група вікових дерев береки”, “Віковий велетенський екземпляр тополі чорної”, “Сосна Нестерова”, “Гнілецька верба”, “Велетень заплави”, “Вікове дерево дуба-красеня”, “Дуб Красень”, “Віковий дуб Кащенка”., – підкреслили у “Київзеленбуді”.

У пресслужбі розповіли, що мова йде про заходи, необхідні для покращення стану зелених насаджень: видалення сухих гілок та тих, що перетинаються, вилучення плодових тіл грибів, зачистка, обробка фунгіцидами уражених місць тощо.

Зазначається, що на кожну пам’ятку природи підготовлено технологічну карту на виконання робіт з лікування вікового дерева. У ній було враховано причини погіршення стану пам’яток природи в залежності від місця їхнього розташування, рівня забрудненості повітря еколого-географічної зони; поширення шкідників та хвороб, оцінка їхньої ролі в ослабленні й всиханні дерева чи його частин; взаємодію з екосистемою – тваринами та навколишнім середовищем. 

Раніше KВ повідомила, що з 4 грудня у столиці розпочали роботу ялинкові ярмарки. Вони відкриватимуться поступово і в деяких районах вже працюють. Всі 150 локацій працюватимуть традиційно до 31 грудня

Читайте: У столиці розпочали роботу ялинкові ярмарки (адреси)

Фото: Великий Київ 

КиївВлада

Автор:
Владислава Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Центр захисту тварин у Києві дорожчає: до проєкту додають укриття та змінюють матеріали
Центр захисту тварин у Києві дорожчає: до проєкту додають укриття та змінюють матеріали
12:00 КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» замовило коригування проєкту будівництва центру захисту тварин на вулиці Автопарковій, історія зведення якого тягнеться тринадцятий рік. У…
СБУ проти “паркувальної мафії”: вручено підозри вже чотирьом екскерівникам “Київтранспарксервісу”
СБУ проти “паркувальної мафії”: вручено підозри вже чотирьом екскерівникам “Київтранспарксервісу”
09:00 СБУ продовжує розслідувати ймовірні злочини з боку посадовців КП “Київтранспарксервіс”. Нещодавно підозри в рамках відповідної кримінальної справи отримали відразу четверо екскерівників даного підприємства.…
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у березні 2025-го витрачав Київ
07:00 Протягом березня поточного року столиця зробила замовлень сумарно на 4,54 млрд гривень. Після нетривалої зимової паузи місто знову почало активно  ремонтувати та реконструювати.…
Banner
QlU7mDx4