Київська міськрада надасть найбільш постраждалим громадам Київщини майже 200 млн гривень на відбудову інфраструктури. Кошти перераховуватимуться як міжбюджетний трансферт, що передбачає проходження певної процедури та затвердження відповідних рішень.
Про це KВ дізналася із відповіді Київської міської ради на інформаційний запит видання.
Загалом Київська міськрада вже має два проєкти рішень. Один із них стосується змін до бюджету міста Києва на 2022 рік. А саме: Київрада планує збільшити на 195 млн гривень видатки бюджету на дотації громадам Київщини. Ще один проєкт рішення стосується саме договорів із шістьма громадам Київщини, яким і планують передати ці кошти на відбудову.
Так, на потреби постраждалих громад Київщини вже планують виділити 175 млн гривень. Із них по 5 млн гривень одержать Немішаївська та Баришівська громади, 15 млн гривень – Бишівська ТГ та 50 млн гривень – Бородянська, Бучанська та Макарівська ТГ. Куди буде витрачено ще 20 млн гривень – поки не визначено.
Читайте: Столиця витратить 175 мільйонів гривень на відбудову зруйнованих містечок Київщини
Зауважено, що дотацію Київ спрямовує виключно на відновлення об’єктів, що постраждали внаслідок збройної агресії з боку рф під час бойових дій навколо міста Київ продовж лютого-березня 2022 року. Кошти громади зможуть витратити на відновлення інфраструктури населених пунктів, інженерних споруд та об’єктів бюджетної та транспортної галузей.
“Інфраструктура цих міст зазнала значних руйнувань. Зруйновано або пошкоджено значну частину багатоквартирних та приватних житлових будинків, нежитлові будівлі, серед яких об’єкти освіти, медицини, заклади культури і спорту, адміністративні будівлі, об’єкти житлово-комунальної інфраструктури. Надходжень коштів до бюджету відповідних територіальних громад не достатньо для усунення наслідків руйнувань, у зв’язку з чим і виникла необхідність прийняття даного рішення”, – йдеться в документі.
Самі дотації, згідно із договорами, громадам обіцяють перерахувати вже не пізніше 10 жовтня.
Нагадаємо, як повідомляла KВ раніше, для надання міжбюджетного трансферту столичні депутати ще мають затвердити як мінімум два рішення на сесії Київської міської ради. Відповідну процедуру мають пройти і громади, що хочуть отримати міжбюджетний трансферт.
Варто додати, Київ контролюватиме використання цих коштів до моменту їхнього переказу відповідним громадам органами Державної казначейської служби України.
Читайте: ДП “Антонов” приносив громаді 50 млн гривень доходів, – мер Бучі Федорук
Фото: коллаж КВ