У Київській ОДА відбувся тренінг зі стресостійкості для журналістів та комунікаційників обласних громад за участю регіональних координаторів Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” разом з фахівцями Ізраїльської коаліції по роботі із травмою. Під час заходу фахівці навчили працівників ЗМІ методам психологічної самодопомоги та підтримки під час стресових подій в умовах війни.
Як передає кореспондент KВ, тренінг, що відбувся 9 лютого, мав на меті допомогти справлятися зі стресом журналістам, які, як медики та рятувальники, перебувають на першій лінії контакту із людьми.
“Вони перші на місці подій, перші дізнаються і пропускають через себе важкі новини. Саме тому наше завдання зараз – максимально допомогти їм бути в ресурсі, знати як опанувати себе та підтримати тих, хто поруч”, – зауважила під час заходу заступниця голови КОДА Леся Карнаух.
Разом із тренером-психологом Ізраїльської коаліції травми Наталією Давиденко журналісти та працівники пресслужб вивчали техніки дихання та протоколи саморегуляції, зокрема, протокол “4 стихії”.
“Серед їхніх базових навичок боротьби зі стресом тепер вправи із “Аптечки швидкої психологічної допомоги” та різноманітні методики підтримки себе та інших. Тренінг був побудований в максимально інтерактивному форматі із залученням кожного з учасників”, – йдеться у повідомленні.
Тренінг став одним із серії заходів програми, ініційованої першою леді Оленою Зеленською на підтримку тих верств населення, хто потребує психосоціальної допомоги.
Зокрема, регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Юлія Казакова розповіла про її основні заходи впровадження на національному та обласному рівнях.
Варто зауважити. що комунікаційна кампанія Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” реалізується завдяки підтримці USAID в межах проєкту “Розбудова стійкої системи громадського здоров’я”. Крім того, в області діє проєкт “Ментальне здоров’я: нейромережа Київщини”, який є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я.
Нагадаємо, що на Київщині продовжує діяти урядова програма єВідновлення, яка є одним із дієвих механізмів відбудови. Зокрема, на ремонт пошкодженого житла до 500 тис. подано понад 13,6 тис. заявок. На купівлю житла та отримання коштів на будівництво нового вже сформовані понад 800 сертифікатів на суму більше 2,5 млрд гривень.
Читайте: Французькі партнери передали для навчання дітей Київщини майже 6 тисяч планшетів
Фото: КОВА