У Луврі виставлять рідкісні ікони з київського музею Ханенків

У Луврі виставлять рідкісні ікони з київського музею Ханенків

У Луврі (Париж) з 14 червня до 6 листопада пройде виставка “Біля витоків сакрального образу. Ікони з Музею Ханенків”. Зазначається, що серед представлених у Луврі колекцій буде п’ять особливо цінних візантійських ікон.

Про це KВ стало відомо з матеріалу видання “Інтерфакс-Україна” з посиланням на пресслужбу музею Лувр.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Партнерство Лувру та Музею Ханенків – це не лише дружня підтримка професійної спільноти за часів повномасштабної війни росії проти України, а й довгостроковий науково-дослідний проект та співпраця інституцій. Після експонування ікони будуть вивчені в лабораторіях Національного центру досліджень і реставрації музеїв Франції”, – повідомила агентству в.о.директора музею Ханенків Юлія Ваганова.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Зазначається, що серед представлених у Луврі буде п’ять особливо цінних візантійських ікон.


“1941 року до музею Ханенків надійшли чотири виняткові енкаустичні ікони VI-VII: “Святі Сергій і Вакх”, “Святий Іван Хреститель”, “Богородиця з Немовлям” і “Святі Платон і Гликерія”. До цього вони були в Антирелігійному музеї, створеному радянським урядом на основі експонатів із фондів низки закладів, серед яких колишня Київська духовна академія. У 1885 році ці ікони надійшли до Церковно-археологічного музею при цій академії за заповітом настоятеля Михайлівського золотоверхого монастиря архимандрита Порфирія Успенського, який отримав їх під час однієї зі своїх подорожей до гори Синай”, – пише видання. 


В музеї Ханенків повідомили, що співпраця з Лувром почалася з пропозиції спільної наукової експертизи цих Синайських ікон. Нині Лувр проводить масштабне дослідження візантійської світової спадщини. У 2027 році заплановано відкриття відділу мистецтв Візантії та християнства на Сході. Наразі його колекція містить близько 13 тис. експонатів, що охоплюють широке хронологічне поле – період від 220 р. до 1923 року.


“Команда визначає свій вектор на майбутній тісній співпраці з Україною, фундаментальних дослідженнях і свідомій позиції щодо актуальних подій. Важливо для команди те, що дослідження будуть не конфесійними, а цивілізаційними. Зали відділу відкриються 2027 року, а перший виставковий проєкт буде саме з Музеєм Ханенків”, – повідомили у пресслужбі музею.


Нагадаємо, на столичній станції метро “Золоті ворота” відкрили виставку фотографій “Журналісти на передовій”, в рамках якої напередодні Дня журналіста висвітлили роботу репортерів в гарячих точках.


Читайте: На станції метро “Золоті ворота” відкрили виставку “Журналісти на передовій” (фото)  

Фото: відкриті джерела, Інтерфакс-Україна

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
На зв’язку: в Укртелеком розповіли про протидію блекаутам та розбудову мереж на Київщині
14:00 Телефонія та зв’язок стали однією з цілей під час нападу росіян одразу після вторгнення їх на Київщину. Оператори зв’язку області постали перед необхідністю…
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
Справи насущні: скільки та на що у вересні 2024-го витрачав Бориспіль
10:00 У вересні бориспільські замовники провели через Prozorro договорів загальною ціною 19,63 млн гривень. Найдорожчим вкладенням міста стало продовження реконструкції амбулаторії в селі Рогозів,…
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
Підозра іноземцю: на капремонті гуртожитка “Київпастрансу” могли вкрасти 1,8 млн гривень
09:00 Нацполіція розслідує справу щодо розкрадання 1,8 млн гривень столичного бюджету при здійсненні капремонту одного з гуртожитків КП “Київпастранс” на вул. Мрії (раніше мала…
Banner
QlU7mDx4