Будівлю колишнього кафе “Прип’ять” у місті Прип’ять Зони відчуження готують до реконструкції, щоб у майбутньому використовувати як туристичний об’єкт. Проєкт цієї реконструкції до 15 грудня 2021 повинно розробити ТОВ “Діоро”, передбачивши в ньому, насамперед, відновлення унікального вітражу.
Як стало відомо KV з оголошення електронної системи державних закупівель ProZorro, 12 жовтня 2021 року ДП “Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження” (*) уклало з ТОВ “Діоро” (**) договір на розробку проєктно-кошторисної документації з реконструкції будівлі колишнього кафе “Прип’ять” у місті Прип’ять Вишгородського району Київщини. Ціна договору – 1,21 млн гривень.
До 15 грудня 2021 року “Діоро” повинно розробити робочу та проєктну документацію реконструкції одноповерхової будівлі кафе “Припять” площею 462 м.кв. В ній необхідно передбачити підсилення несучих конструкцій опор та стін, внутрішні ремонтні роботи, ремонт зовнішніх сходів та ганків з улаштуванням пандусів, відновлення вітражу, ремонт та скління віконних рам, встановлення дверей, благоустрій прилеглої території, встановлення дощової каналізації та системи блискавкозахисту.
В завданні на проєктування відмічається, що реконструкція будівлі кафе “Прип’ять” проводитиметься задля збереження цієї історичної будівлі від руйнування і використання її як об’єкт огляду для туристичних груп. Також в документі вказано, що реконструкція зумовлена розвитком інфраструктури Зони відчуження та зростанням кількості відвідувачів.
Читайте: Чернобыльскую зону отчуждения могут внести в список ЮНЕСКО
Нагадаємо, у вересні 2021 року вказане держпіжприємтсво замовило у ПП “Сервісінвест” розробку проєктно-кошторисної документації для реконструкції будівлі колишнього СТО в місті Чорнобиль по вул. Нова, 1-А під розподільчий вузол для туристичних груп. У проєкті підряднику потрібно передбачити організацію місця під інфо-центр, центральну залу, зону прийому та очікування відвідувачів, музейний простір, офісні приміщення тощо.
Читайте: У Чорнобилі СТО планують реконструювати під розподільчий вузол для туристичних груп
Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ “Діоро” зареєстровано в 1995 році у місті Славутич. Засновник – Володимир Павленко (директор) і Олег Панасюк.
За результатами участі в державних закупівлях ТОВ “Діоро” уклало 123 договори на 136,05 млн гривен. Найбільший замовник – Державне спеціалізоване підприємство з управління капітальним будівництвом зони відчуження (дані Clarity Project).
ТОВ “Діоро” і ДП “Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження” раніше, до укладання описаного вище договору, вже співпрацювали. Між ними було укладено 5 договорів на 10,63 млн гривень. Так, в поточному році ДП замовляло “Діоро” розробку проекту реконструкції будівлі КПП “Чорнобиль-2” для створення “Експозиції Дуга” та будівництво пяти громадських вбиралень на территорії Зоні відчуження.
Читайте: У зоні відчуження за 3 млн гривень побудують основи для монтажу п’яти громадських вбиралень
ДП “Центр організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження” засноване в 2013 році. Директор – Володимир Кухарев. Підприємство підпорядковане Державному агентству України з управління зоною відчуження, яким тимчасово керує Євген Крамаренко.
Кафе “Прип’ять” – одне зі знакових місць в Прип’яті, так як тут в 1977 році будівельники відзначали пуск першого енергоблоку станції. В цьому кафе зазвичай проводили час в очікуванні швидкохідних пасажирських катерів “Ракети” або “Метеора”. На сьогодні в середині кафе частково зберігся вітраж із зображенням дівчат, квітів, сонця та планет, а у його дворі досі стоять похилені корпуси радянських автоматів з продажу газованої води.
* ДП “Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження” (код ЄДРПОУ: 38770852)
** ТОВ “Діоро” (код ЄДРПОУ: 22960999)
Фото: chernobyladventurе