В столиці, у вівторок, 23 квітня, презентували спільний проєкт громадської організації “ЛУН Місто” та Шевченківської районної державної адміністрації, покликаний дослідати рівень безбар’єрності в місті. Мова йде про інтерактивну мапу, де промарковані локації району та описані їхні атрибути інклюзивності.
Як повідомляє КВ, наразі на мапі розміщено понад 1500 локацій і вона продовжує активно наповнюватись.
Так, на мапу нанесено заклади освіти, медицини, соціальних послуг, житлові будинки, парки та вулиці. До внесення даних долучилися всі структурні підрозділи Шевченківської РДА, яка планує цього року підвищувати індекс інклюзивності району.
“Ми, як головний розпорядник бюджетних коштів, станом на зараз, плануємо облаштувати 27 вхідних груп житлових будинків до кінця року. Це близько 26 мільйонів гривень. Це наш план-мінімум. Якщо будуть додаткові кошти, то, звичайно, цей показник буде підвищуватися. Також заплановані роботи по пониженню бордюрного каменю.. Розуміємо, що цього не достатньо, але я думаю, що після коригування бюджету у другій половині року, ми отримаємо додаткове фінансування на ці заходи”, – розповів у коментарі КВ голова Шевченківської РДА Олександр Поповцев.
На мапі присутнє маркування кольором, де позначається рівень доступності простору. Градація діє від зеленого до червоного кольору, де зеленим позначається локації з найбільшою кількістю елементів безбар’єрності. Також, на мапі позначені вулиці й прикріплені фотографії, за якими маломобільні групи населення можуть визначати найбезпечніший варіант пересування містом.
Як раніше писала КВ, Київська міська рада (КМР) передбачила роботи з пониження бортового каменю на 765 наземних пішохідних переходах з облаштуванням тактильної навігації, облаштування 13 підвищених наземних пішохідних переходів та 5 інклюзивних перехресть у 2024 році.
Читайте: Столична влада збирається зробити більш інклюзивними майже 800 пішохідних переходів
Фото: КВ
КиївВладаАнастасія Олійник