У столиці майже 50% укриттів виявились недоступними

У столиці майже 50% укриттів виявились недоступними

У Києві презентували результати Національної компанії моніторингу укриттів. Результати перевірки виявили низку проблем з доступністю та якістю обладнання столичних укриттів. Зокрема, лише 48% оглянутих укриттів є відкритими під час повітряних тривог. 

Про це KВ дізналася з пресконференції “Куди ховатися від ракет: що не так з укриттями і як це змінити?” та моніторингу Групи громадського спостереження “ОЗОН”.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Окрім Києва, моніторинг проводився у Львові, Одесі, Роздільній, Черкасах, Миколаєві, Сумах та у Запоріжжі. Метою моніторингу було виявити основні проблеми укриттів і донести їх до держави й органів місцевого самоврядування, аби забезпечити рівний доступ громадян до захисних споруд.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Усього, у столиці було оглянуто 96 укриттів, 25 з яких пройшли подвійну перевірку і опрацьовуються спільно з Департаментом муніципальної безпеки КМДА. Лише 48% з оглянутих укриттів мали відповідні позначки з напрямком руху. 27% укриттів навіть не вдалось знайти за вказаними адресами. 38% укриттів мали справне електропостачання, а ще менше, 20% укриттів, мали справний туалет. Також, у старих будинках було зафіксовано загальний неналежний стан укриттів. 

“За результатами нашого моніторингової кампанії, деякі люди не спускаються в укриття, бо щодня проходять повз закриті захисні споруди. Це формує враження, що ховатись просто ніде. Це проблема доступності укриттів”, – розповіла Іванна Мальчевська, координаторка Групи громадського моніторингу “ОЗОН”.

Представники організації за результатами перевірки рекомендують розпочати співпрацю балансоутримувачів укриттів із місцевою владою та підвищити їх рівень доступності. Також, “ОЗОН” рекомендує створити маркування напрямку руху до укриттів там, де цього немає, та на кожній зупинці громадського транспорту повісити оголошення з адресами найближчих укриттів, адже в Києві й досі зупиняють громадський транспорт під час повітряних тривог.

Як раніше писала KВ, Transparency International Ukraine створила інтерактивну мапу укриттів, у якій розглянуто 70 міст України. Завдяки цьому було проаналізовано, як міські ради інформують мешканців про укриття. Зокрема, у Київській області доступними є 592 укриття.

Читайте: На Київщині доступними є 592 укриття, – Transparency International Ukraine


Фото: Інна Міхно

КиївВлада

Автор:
Інна Міхно, Анастасія Олійник
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
Від окупації до сталого розвитку: як перепелина ферма “Чарівний птах” на Київщині долає наслідки війни та розвиває екологічний агросектор
17:30 Після деокупації Баришівської громади на Київщині перепелина ферма ТМ “Чарівний птах” стала прикладом стійкості українських  виробників, які, попри значні руйнування, відновлюють своє виробництво,…
Зменшення “цивільних” витрат: Київрада вчергове відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку на 2024 рік
Зменшення “цивільних” витрат: Київрада вчергове відкоригувала бюджет і програму соцекономрозвитку на 2024 рік
15:00 Київрада вчергове внесла зміни до бюджету міста-2024, а також відкоригувала Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР) у розрізі видатків на 2024 рік. Таким…
Гінзбург - на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
Гінзбург – на вихід: очільники КМДА шукають заміну керівниці Департаменту охорони здоров’я
09:00 Валентині Гінзбург, яка з вересня 2017 року очолює Департамент охорони здоров’я Київської міськдержадміністрації (КМДА), міське керівництво майже рік шукає заміну. Можливо, найближчим часом…
Banner
QlU7mDx4