Упродовж лютого, березня, більшої частини квітня і весь травень в Україні спостерігався суттєвий дефіцит опадів. Проте прохолодна весна не дала розвинутись цьому несприятливому явищу на великих площах. В найближчий період не очікується значного погіршення агрометеорологічних умов, таким чином, прогноз для цьогорічно урожаю цілком сприятливий.
Про це KВ дізналася з повідомлення Міністерства аграрної політики та продовольства України.
“Погодні умови для формування озимих зернових культур: ярого ячменю, вівсу – на сьогодні залишаються цілком сприятливими. Хоча останніми днями ми й спостерігаємо хвилю тепла та спеки, а відповідно – більше випаровування вологи з ґрунту, її рівень залишається не достатнім”, – розповіла начальниця відділу агрометеорології Українського гідрометеорологічного центру Тетяна Адаменко.
За її словами, спостерігається засуха різного ступеню жорсткості: від слабкої до висихання метрового шару ґрунту. Проте скорочення озимих та ранніх ярових культур не буде критичним, адже врожай вже сформований. Так, наприклад, на півдні Одеської області озимий ячмінь досяг повної стиглості.
Тетяна Адаменко зазначила, що високі температури, які ми зараз спостерігаємо, не настільки загрозливі. Більше того, це створює сприятливіші умови для кукурудзи та соняшника, які потерпали від прохолодної погоди минулих місяців. На сьогодні ці пізні культури мають сприятливі умови.
Вона анонсувала черговий атмосферний фронт 17-18 червня та більше дощів на заході. Знову зниження температури, а потім її підвищення, 20-го знову невеликі дощі.
“Таким чином – невеликі в основному дощі та коливання температури. Не має тривалого зовсім сухого періоду і це добре. За таких умов ми не очікуємо значного погіршення агрометеорологічних умов. Наступна хвиля спеки ймовірна 24-27 червня і підняття денних температур сягне 30-34 градуси. Таким чином для пізніх культур – сої, кукурудзи, соняшнику умови цілком задовільні, зарано говорити про рівень майбутнього врожаю, ще малий період вегетації і не виключено виникнення засухи у другій половині літа, однак це було б менш шкідливо ніж засуха у червні”, – резюмувала Тетяна Адаменко.
Нагадаємо, прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що в Україні посівна кампанія була проведена успішно, засіяно 75% від минулорічних площ. Уряд розглядає можливість організації мобільних сховищ, аби зберігати майбутній врожай та вирішує питання забезпечення аграріїв пальним.
Читайте: Посівна кампанія, попри безпрецедентні виклики, була проведена успішно, – Шмигаль
Фото: fbc.ua