В медичних закладах Київщини навіть за наявності сучасного обладнання не вистачає лікарів для роботи з ним. Така ситуація, наприклад, склалася на Обухівщині.
Про це KV стало відомо з допису депутата Київської обласної ради від “Європейської Солідарності” Алли Шкуро на фейсбук.
“Вже не перший місяць замком на дверях зустрічає мешканців Українки рентген-кабінет у місцевій лікарні (Українка). Для того, щоб отримати гарантовану державою медичну послугу людям потрібно їхати в сусідній Обухів. Відсутність відповідного лікаря створює чимало складнощів, особливо для людей поважного віку”, – повідомила депутат Київської обласної ради від “Європейської Солідарності” Алла Шкуро,
За її словами, Алла Шкуро разом з ініціативною групою зустрілася з заступником медичного директора КПН ОМР “Обухівська БЛІЛ” – Топчій Інною та з’ясувала, що в медзакладі є досить сучасна техніка, і рентген-апарат, і флюорограф і навіть мамограф, на які витрачено чималі кошти.
“Вся техніка в робочому стані. Але працювати з нею нікому. За словами медиків, лікар звільнилася ще в січні, медичний заклад активно шукає заміну, але зарплати настільки невисокі, що бажаючих працювати нема”, – зазначила депутат облради.
Шукаючи можливе вирішення проблеми, Шкуро звернулася до Обухівської районної лікарні, до складу якої входить медзаклад в Українці.
“Як пояснили нам в Обухові, кадровий голод відчувається і у них. Місцевий лікар-рентгенолог час від часу переглядає онлайн знімки пацієнтів з Українки, але лише коли є інтернет, і коли у нього є можливість, оскільки завантаженість дуже висока. Керівництво лікарні запевнило, що робить все можливе, аби залучати нові кадри. В тому числі співпрацюють з медичними вузами. Але зарплати невисокі, додаткових преференцій у вигляді, наприклад, житла нема, а до Києва близько, де є значно цікавіші пропозиції для лікарів. В результаті частина медиків працює на півставки, частина звільнилася, а заміну знайти не вдається”, – розповіла депутатка.
Шкуро наголошує, що заручниками такої ситуації в медицині в першу чергу стають пенсіонери, в яких немає фізичної можливості шукати допомогу в сусідньому місті.
За словами депутатки, ситуація з медичними кадрами в Українці не унікальна, кадровий голод існує в багатьох медзакладах різних громад Київщини.
“Переконана, без цілеспрямованої політики на рівні області ситуація буде лише погіршуватися. Вже зараз треба шукати способи для залучення молодих фахівців в сфері медицини, необхідно напрацьовувати систему заохочень та стимулів для медиків, щоб поліклініки в наших громадах могли надавати гарантовані державною послуги, а пенсіонерам не доводилося добиратися маршрутками до сусідніх лікарень”, – додала депутатка “ЄС”.
Шкуро буде ініціювати розгляд цієї проблеми на засіданні медичної комісії Київської обласної ради.
Фото: Facebook