В Україні потроху дешевшає їжа (інфографіка)

В Україні потроху дешевшає їжа (інфографіка)

Всеукраїнський сервіс доставки продуктів Zakaz.ua проаналізував динаміку цін у супермаркетах і назвав продукти, які стали коштувати дешевше. У березні чимало позицій зі зниженими цінами фахівці зафіксували серед молочних, м’ясних, рибних та інших фреш-товарів.

Про це KВ дізналася із аналітики Всеукраїнського сервісу доставки продуктів Zakaz.ua. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зокрема, аналітики дослідили, що позитивна динаміка на знищення цін на продукти щоденного вжитку спостерігається безпосередньо на полицях таких ритейлерів як: METRO, Auchan, Varus, Novus, МегаМаркет тощо.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Так, у березні, відносно лютого, значно подешевшали апельсини, лимони та мандарини. Наприклад, середня вартість апельсинів нині коливається в межах 49,5 гривень за кілограм, мандаринів – 74,2 гривень, лимонів – 51,7 гривень. А ціна на грейпфрут знизилась на 26% і коштує від 50 до 60 гривень, тоді як у лютому ціна була від 62 до 75 гривень. Крім того, найбільше серед популярних дієтичних плодів впала ціна на дрібні калібри авокадо “Хасс” – в середньому на 54%. 

Серед овочів поступово почала падати ціна на цвітну капусту (149,9 грн/кг), броколі (219 грн/кг), а буряк та часник подешевшали на 16%. На 11% подешевшала і картопля –  близько 11,6 гривень.

В Україні потроху дешевшає їжа (інфографіка)

Що стосується м’ясної продукції, то вартість на популярний продукт, філе курчати-бройлера, в супермаркетах зменшилася всього на 9%. Середня вартість – близько 147 гривень. Куди вигідніше у березні купувати філе курячого стегна та фарш – ціни дешевше на 14% та 7% відповідно. Куди помітніше впали ціни на м’ясо свинини. Так, свинячий стейк без кістки подешевшав на 11% (234 гривень), лопатка на кісточці – на 7% (144 гривень), стегно – на 3% (149 гривень) та грудинка свиняча – на 6% (156 гривень). Тим часом, середня вартість на свіже сало залишилася на рівні минулого місяця – 189,00 гривень.  А ось солоне знизилося з 270,20 до 255,30 гривень.

На рибну продукцію також спостерігається зниження ціни: слабосолoний оселедець – на 15% (99 гривень), скумбрія свіжоморожена – на 8% (120 гривень), карась охолоджений – на 14% (69 гривень) та окунь свіжоморожений – на 19% (193 гривень). 

В Україні потроху дешевшає їжа (інфографіка)

Також аналітики сервісу зауважують, що найбільше у березні подешевшав на поличках тостовий кукурудзяний хліб – на 22%, пастеризоване молоко – на 7%. Серед молочних продуктів найбільше зафіксовано зниження цін на йогурти, сметану та кефір. Ціни на деякі сорти крупи також почали знижуватися (рис, гречка). Дешевше на 10-20% можна нині придбати і листковий чай. 

За даними фахівців Zakaz.ua, чимала кількість товарів у березні коштує значно дешевше у наступних категоріях: “сад та город”, “канцелярія”, “особиста гігієна” та “товари для дому”. 

В Україні потроху дешевшає їжа (інфографіка)

Нагадаємо, що влітку 2022 року суттєве подорожчання спіткало всі види свіжої охолодженої продукції: птицю, яловичину, свинину, баранину та крольчатину. Найбільше зросла ціна на курячу печінку, тушку індички та ребра яловичини. 

Читайте: У компанії з швидкої доставки Glovo в Україні новий керівник

Фото:  Zakaz.ua

КиївВлада

Автор:
Інна Міхно
Рекомендуємо до перегляду
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Banner
QlU7mDx4