ВАКС почав розгляд апеляційної скарги у справі незаконної оренди площ аеропорту “Бориспіль”

ВАКС почав розгляд апеляційної скарги у справі незаконної оренди площ аеропорту “Бориспіль”

Сьогодні, 18 травня 2023 року, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) починає розглядати апеляційну скаргу на обвинувальний вирок посадовцям за незаконну оренду площ аеропорту “Бориспіль”. За вироком суду екскерівника аеропорту та його спільницю було засуджено до реальних строків позбавлення волі. Наразі Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) починає відстоювати в апеляції обвинувальний вирок посадовцям.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Екскерівник державного підприємства аеропорт “Бориспіль” за сприяння спільниці зловживав своїми службовими повноваженнями в сфері оренди майна аеропорту, що спричинило збитки державі”, – зауважили в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що НАБУ та САП довели ці порушення закону в Вищому антикорупційному суді ВАКС, за вироком цих осіб було засуджено до реальних строків позбавлення волі. 

“ВАКС почне розглядати апеляційну скаргу сьогодні, 18 травня 2023 року, о 10:00. САП буде відстоювати в апеляції обвинувальний вирок посадовцям за незаконну оренду площ аеропорту “Бориспіль””, – зазначили в антикорупційній прокуратурі.

Прокурори навели ключові факти обвинувачення: 

  • Комерційні площі в міжнародному аеропорту “Бориспіль” – вигідне місце розташування для бізнесу, багато комерційних підприємств прагнули працювати в аеропорту з високим пасажиропотоком. Отож, це площі, за які на відкритому конкурсі була висока конкуренція, з огляду на що ціна оренди зростає, що є більш вигідним для держави.

  • САП відстоювала обвинувачення за 2 епізодами діяльності колишнього керівника аеропорту, який разом зі спільницею в порушення закону, без узгодження з ФДМУ та МІУ (Фонду державного майна України та Міністерства інфраструктури України), без відкритого конкурсу здав в оренду для комерційного використання площі аеропорту. Суд визнав доведеними умисні дії обвинувачених.

  • Ексдиректор зі спільницею також зривали справжні конкурси Фонду держмайна на ці площі, даючи “своїм орендарям” можливість працювати далі за меншу плату. Відтак можна стверджувати про створення умов, коли займатись комерцією за схемою попередніх угод в аеропорту “Бориспіль” могли лише підприємства обрані директором, іншим же бажаючим створювали перешкоди.

  • Розслідування, обвинувачення та вирок не дає оцінку успішності керівника аеропорту чи фінансових результатів, або процедур оренди майна державних підприємств. Слідство цікавило – чи не порушували закон при здаванні державного майна в оренду. САП довела в відкритому змагальному судовому процесі такі умисні порушення закону та нанесені збитки державі.

У повідомленні пресслужби САП не вказується ім’я фігуранта, та судячи з попередніх повідомлень ЗМІ йдеться про екскерівника аеропорту Євгена Дихне. Він керував держпідприємством у час, коли, за версією слідства, були допущені порушення.

Євген Дихне у 2017-2019 роках був першим заступником директора Міжнародного аеропорту “Бориспіль”, у 2014-2017 рр. – директором цього ДП. З вересня 2019 р. – президент авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ). 2022 року на посаду президента МАУ призначено Кирила Звонарьова, відповідна зміна відбулася після закінчення контракту Дихне.

Нагадаємо, влітку 2021 року Євгену Дихне було вручено обвинувальний акт у справі про зловживання службовим становищем за часів керівництва аеропортом “Бориспіль”. Слідство тривало близько двох років. Детективи НАБУ зібрали 41 том матеріалів. Справа була направлена до суду.

Читайте: Євгену Дихне вручено обвинувальний акт у справі про зловживання службовим становищем на посаді директора аеропорту “Бориспіль”

Як інформувала KВ, у березні 2023 року колегія суддів ВАКС ухвалила вирок та визнала винуватими у зловживанні службовим становищем з тяжкими наслідками колишнього в.о. генерального директора та начальницю однієї зі служб державного підприємства (ДП) “Міжнародний аеропорт “Бориспіль”. Дихне було призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі, спільниці призначили покарання у виді 4 років позбавлення волі.

Читайте: Ексдиректора аеропорту “Бориспіль” Дихне засуджено за зловживання з орендою держмайна

Фото: відкриті джерела

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Без бар’єрів: Славутич хоче трансформувати кіноконцертний комплекс в інклюзивний культурний простір
Без бар’єрів: Славутич хоче трансформувати кіноконцертний комплекс в інклюзивний культурний простір
09:00 Славутицька громада планує реалізувати сучасний безбар’єрний простір у місті і для цього шукає ресурси. Центральним проєктом може стати реконструкція кіноконцертного комплексу, який матиме…
У ТОПі масло, фрукти та овочі: як і наскільки зросли ціни на продукти та послуги в Києві
У ТОПі масло, фрукти та овочі: як і наскільки зросли ціни на продукти та послуги в Києві
14:00 За даними ГУ статистики у місті Києві вартість окремих категорій товарів та послуг в столиці зросла подекуди до 35% порівняно з груднем минулого…
Заради еліти: Київрада поновила оренду землі біля скандального котеджного містечка “Коник”
Заради еліти: Київрада поновила оренду землі біля скандального котеджного містечка “Коник”
13:00 Столична міськрада нещодавно поновила договір оренди шести земельних ділянок загальною площею 0,6 га на вул. Лютневій (мікрорайон Чапаєвка) для ОК “ЖБК “Коник”. Відповідна…
Banner
QlU7mDx4